Výbornou náladu měl snad každý, kdo v sobotu zavítal do Postoloprt na tamní tradiční postmasopust. Ani letos nechyběl průvod se Švejkem, tržiště, umělecká vystoupení i soutěže.

Letos se nejrůznější masky v Postoloprtech sešly již potřetí. Součástí slavností byly také trhy, které den plný zábavy odstartovaly. Hodinu po poledni pak od divadla, stejně jako každý rok, vyrazil průvod masek vedený Josefem Švejkem.

Cíl průvodu byl na náměstí, tam se také celé odpoledne střídali různí umělci. A měli pořád koho bavit, během dne se na postoloprtském náměstí vystřídaly stovky návštěvníků postmasopustu.

Postmasopust v Postoloprtech je oblíbený, nenechávají si ho ujít ani návštěvníci z širšího okolí. „Jezdíme sem každý rok, moc se nám to líbí. Hlavně ten Švejk je výborný. Ale i ostatní masky jsou pěkné,“ řekla Zdena Šafrová, jedna ze šťastných návštěvnic.

A právě soutěž o nejhezčí masku zakončovala bohatý program slavností. O tu nejlepší soutěžil například Batman, zámecká paní, historičtí vojáci a další.