Hudba, kouzelný zpěv, nadšený potlesk diváků, to byly kulisy osmého ročníku festivalu dětských pěveckých sborů s názvem Dokud se zpívá, který v minulých dnech proběhl v Postoloprtech. Festival společně pořádají Základní umělecké školy Louny a Postoloprty.

Tentokrát proběhl v sále Kina Klub v Postoloprtech a na jevišti se představilo více  než 220 mladých zpěváků. Diváci a posluchači zaplnili celý sál a obsadili všech 280 míst postoloprtského kina.

Na festivalu se již tradičně představily sbory ze ZUŠ Louny – Pastelka, Sboreček, Skřivánci a Notičky, Iluze. Za ZUŠ Postoloprty to byly sbor Bleška a Blecha. Vůbec poprvé si na festivalu zazpívaly i dva sbory ZUŠ Žatec – Klíček a Camerata. Dalším studentským sborem byli zástupci Gymnázia Václava Hlavatého z Loun.

Program zahájili nejmladší zpěváčci přípravné hudební výchovy pro předškolní děti ZUŠ Postoloprty a v závěru zazněl spirituál v podání učitelů a příznivců postoloprtské  ZUŠ s názvem Blecha Star.  Zazněly vícehlasé úpravy lidových písní, veselé dětské popěvky, populár i klasika.

V závěru společného setkání všichni poděkovali především svým sbormistrům, kteří se dětem věnují s nadšením a vysokým nasazením. Letošní setkání se vydařilo, všichni odcházeli spokojeni.      Hana Plachá