Sekání hlav, hod oštěpem na divokého kance, nabodávání hlav, hod sekerou, ale i pasování rytíře mohli v úterý 16. června odpoledne zažít návštěvníci rytířského turnaje Traken v Lounech.

Souboje se naštěstí obešly bez krve a bolestného křiku – rytíři ve zbroji a na koních útočili svými zbraněmi na připravené makety. Hlavu tak nahradila hlávka zelí nebo pytle s pilinami. Rytíři také před návštěvníky poměřili síly v několika turnajových klání. Diváci v hledišti se dobře bavili a při některých soubojích se řadě z nich doslova tajili dech.

Odpoledne před rytířským turnajem zavítali rytíři před budovu lounské radnice, kde je přivítal starosta města Jan Kerner.

Rytířské turnaje se odehrávají na louce za areálem výstaviště v Masarykových sadech do čtvrtečního odpoledne. V přestávce se mohou nechat děti vyfotit na rytířském koni a vyzkoušet si některé turnajové disciplíny.

Rytíři se z Loun přesunou do Žatce, kde mohou lidé turnaje vidět na travnaté ploše v Malínské ulici od soboty do pondělí 22. června.