Festivalové léto v regionu odstartovalo hodně zostra. Obří Aerodrome v Panenském Týnci i Vysmáté léto v Kadani, plné domácích hvězd, nasadily laťku pořádně vysoko. Sluníčko, teplo, dobré pití a hlavně, skvělá muzika. Milovníci hudby a zábavy pod širým nebem ale nemusí smutnit, letošní nabídka je také na další týdny velmi bohatá.

Crossfaith, oblíbená heavy metalová formace z japonské Osaky, na festivalu Aerodrome v Panenském Týnci
FOTO: U Panenského Týnce se konal obří festival Aerodrome

V regionu už legendární Rock for Churchill bude i letos do Vroutku na Podbořansku lákat tisíce fanoušků. Areál Myslivna ožije 24. a 25. srpna. „Už se moc těším. Ve Vroutku na festivalu je každý rok parádně. Budeme zase ve stanech, užijeme si muziku. Těším se hodně jako každý rok na Wohnouty,“ říká například pravidelný návštěvník Zdeněk Kotalík z Loun.

Tak vypadal vroutecký festival loni: 

tak předloni: 

a tak v roce 2015:

Ve Vroutku vystoupí řada zahraničních zvučných jmen. Zahrají třeba angličtí The Subways, dorazí jamajská reggae hvězda Luciano nebo Lamb či N.O.H.A. Z českých taháků pak zazní například Fast Food Orchestra nebo právě skupina Wohnout.

Rytmus na Vábení

Slovenský Rytmus bude největší hvězdou letošních městských slavností v Lounech. Letní lounské vábení proběhne v pátek 10. a v sobotu 11. srpna. Louny nabídnou také Michala Prokopa, Michala Hrůzu, Vypsanou fiXu nebo Slzu, to vše na hlavní scéně na Mírovém náměstí.

Bude ale i rocková scéna a na ní třeba Krausberry či folk a country pódium, streetová scéna a tančírna.

Tak se lidé bavili na Vábení loni: 

a tak třeba v roce 2014: 

Dočesná bude mít zase tři podia

Dočesná opět nabídne tři podia a dva dny plné zábavy. Pořadatelé přichystali například Xindla X, Marii Rottrovou, Olgu Lounovou, Janka Ledeckého nebo BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček).

„Nejvíce mě láká Xindl X, mám jeho písničky rád. Snad se povede i počasí, pivo určitě dobré bude,“ těší se „domácí“ žatecký Milan Sýs. Dočesná letos proběhne 31. srpna a 1. září.

Tak se rozjela Dočesná loni: 

a tak předloni: 

Region v létě nabídne také několik menších, ale velmi oblíbených festiválků. V červenci se například v Krásném Dvoře na tamním fotbalovém hřišti uskuteční další ročník Krásného festu. Na peruckém fotbalovém hřišti se dnes, 14. července, koná 14. ročník Plutofestu. Kromě řady dalších kapel zahraje také pořádající formace Žlutej Pluto Pes.

Slavnostní otevření pavilonu A na lounském výstavišti 8. července. Architektonická památka prošla rekonstrukcí za více než 14 milionů korun. Nově v ní funguje kavárna, sál je připraven například pro hudební produkce.
OBRAZEM: Louňané slavnostně otevřeli opravený pavilon a poseděli u kafíčka