Základní škola v Lipenci v letošním roce slaví 70. narozeniny.

Oslavy vyvrcholí v sobotu 17. května. Děti i dospělí návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program. Do Lipence zavítají také bývalí absolventi a známé osobnosti. Na školu zavzpomíná například bývalý lounský starosta Emil Volkmann.

Oslavy proběhnou na hřišti u školy. Dopolední program zahájí v 10 hodin postoloprtské mažoretky. Poté se návštěvníci přesunou do školy, kde si budou moci prohlédnout jednotlivé třídy.

Pro děti jsou připraveny soutěže s ekologickou tématikou. Odpolední program začne ve 13 hodin. Během odpoledne vystoupí Breath of Michael Jackson v podání Honzy Moflára. Diváci se mohou těšit na veselé historky z natáčení v podání Jiřího Krytináře. Nebudou chybět soutěže pro velké i malé diváky.

Ve 14.45 zazpívá Martin Kocián, kterého doprovodí taneční skupina. Imitovat populární i nepopulární osobnosti z oblasti kultury, politiky a sportu bude imitátor a konferenciér Petr Stebnický. Oslav se účastní také zpěvačka a herečka Eva Henychová.

Po osmnácté hodině zazní písně z muzikálů v podání zpěvačky a moderátorky Petry Zajíčkové. Program uzavřou svým vystoupením postoloprtské mažoretky. Na závěr programu proběhne slosování vstupenek o hlavní cenu. Nejmladší „stojící“ návštěvník oslav vypustí slavnostně 70 balónků s letopočtem k nebi.