Spojení mužské krásy noblesy, krásných hlasů a dokonalé harmonie, to vše jsou bronzoví finalisté ČS má talent 2011, pop operní slovenská skupina La Gioia.

Ve své tvorbě propojuje vzdálené světy opery a populární hudby. Repertoár skupiny tvoří nejenom skladby světové hudební scény, ale také úpravy známých slovenských a českých hitů. Hudební styl se dá směle přirovnat k pop-belcanto.

Pop operní skupinu tvoří trio sympatických mladých mužů ve složení Peter Ďurovec - baryton, Matěj Vaník - tenor a Peter Ševčík - baryton.

Skupina vznikla v roce 2008. V jejich začátcích jim byla velkou inspirací světoznámá vokální skupina Il Divo, která zpívá řadu známých osvědčených hitů operním stylem. Další inspirací byl také italský zpěvák Andrea Bocelli. Již v roce 2009 trio vydalo debutový album, který pokřtil mistr Karel Gott. V letošním roce skupina vydává před svým velkým jarním turné druhé album, které bude obsahovat řadu známých hitů. Jedná se například o skladby „Radio Ga Ga“ od skupiny Queen, „It´s my life“ od sk. Bon Jovi, od Vaša Patejdla „Ak nie si moja“ a od Michala Davida „Největší z nálezů a ztrát“ a mnoho dalších.

La Gioia v překladu znamená radost. A právě s radostí, španělským temperamentem a italskou vášní přichází La Gioia. Nabízí zájemcům a fanouškům v ČR nevšední a jedinečný hudební zážitek. Skupina koncertuje v mnoha našich městech a zavítá také do našeho regionu.

Blíží se předprodej lístků

V nově rekonstruovaném sále kulturního domu v obci Chbany se ve středu 8. února od 20 hodin uskuteční koncert skupiny včetně autogramiády a prodeje CD. Pořadatelem je obec Chbany a umělecká agentura Gardes. Počet vstupenek je omezen. Jejich prodej bude zahájen 20. ledna v 9 hodin v prostorách úřadu obce.

Obec Chbany pod vedením starosty Jiřího Hoření pro své obyvatele chystají mnoho dalších akcí. Mimo plesu obce a akcí pro děti a seniory, je co do příprav a průběhu tou největší doprovodný program v rámci retro motorkářského srazu „Festivalová pouť“ v obci Poláky u Nechranické přehrady. V polovině srpna zde vystoupí mnoho známých skupin: Brutus, Argema, Ewa Farna, Děda Mládek Illegal band, The Age of Smokie a mnoho dalších.

Stanislav Stebila,
Umělecká agentura Gardes