V Podbořanech se o víkendu konají tradiční Letní slavnosti. Dvoudenní program nabídne řadu hudebních vystoupení, představí se například slovenská zpěvačka Kristina. Při slavnostech nebude chybět doprovodný program. Pořadatelem akce, jejíž hlavní část se odehraje na centrálním Masarykově náměstí, je cateringová Agentura Petr Ulke a Město Podbořany. Vstup je zdarma.

Během pátečního odpoledne a večera se na hlavním pódiu vystřídá řada hudebních kapel, začíná se v 16 hodin. U pomníku Rudé armády se plánuje ještě malá scéna, hudební produkce tam začne v 18 hodin. V kostele Božího spasitele od 20 hodin zazpívá Žihelský pěvecký sbor.

Sobota startuje v poledne

Sobotní hudební program na hlavní scéně začne už v poledne, kdy zahraje dechová kapela Béreš. Až do půlnoci se vystřídají různé skupiny, například Keks, Full time nebo Voxel. Jako poslední, ve 23 hodin, vystoupí zmíněná Kristína. Ta je českým hudebním fanouškům popové scény známá hity Horehronie, Stonka nebo V sieti ťa mám.

Od 15 hodin sehrají na malé scéně loutkoherci ze žatecké Jitřenky pohádku, vystoupí tam také Sbor Gymnázia a střední školy Podbořany a další účinkující. Kostel Božího spasitele bude od 13 do 16 hodin patřit Divadelnímu Ansámblu Beze Všeho, souboru z nedalekých Postoloprt.

Mezi doprovodným programem slavností nebude chybět tradiční turnaj v plážovém volejbalu, chystá se také vystoupení místních tanečních spolků.