Dobová řemesla, kejklíři, šermíři, krásné tanečnice a hudebníci budou zítra, v sobotu 10. května, k vidění Postoloprtech.

Šestý ročník slavností Porta Apostolorum aneb 6. cesta do minulosti Postoloprt začne v 10 hodin otevřením historického tržiště.

V pravé poledne proběhne na hlavním podiu pravý svatební obřad. Manželský slib tam složí dva páry.

Historický průvod vyjde ve 14 hodin od Základní školy v Komenského ulici a bude pokračovat kolem vlakového nádraží, Marxovo náměstí, Mírové náměstí, až na nádvoří zámku. Odpolední program na hlavním podiu zahájí ve 14.30 starosta města s panem Součkem a hosty.

Během celého odpoledne se diváci mohou těšit na vystoupení dobové kapely Musica Canora a tanečníky skupiny Ignigena. Návštěvníci se mohou také těšit na rytířský turnaj na koních, šarvátky skupiny šermířů a mnoho dalšího. V 15 hodin předvede na vedlejším podiu své dravce Milan Straka.

Kvůli slavnosti bude vjezd do města omezen od 8 do 20 hodin. Bezplatné parkování je zajištěno v areálu bývalých kasáren v Armádní ulici. Pokladny budou otevřeny úderem desáté hodiny. Dospělí zaplatí 50 korun, děti a důchodci 30 korun. Infocentrum bude otevřeno od 9 do 20 hodin.

Kompletní program najdete ZDE.