Kotvald, kterého proslavily hity Holky z naší školky, Je v tahu, Gejzír, Milujem se čím dál víc, Mumuland a mnoho další, absolvuje během června a července osm vystoupení, srpen si pak nechává tradičně volnější pro odpočinek. 

Víte, že…
… Petra Kotvalda během koncertů doprovází jeho žena? Je tomu tak už 35 let, Hana Kotvaldová je jednou z tanečnic. A to není vše, Kotvald má po svém boku dvě sboristky - Báru Zárubovou a… Viktorii Kotvaldovou, svou dceru! 

Do Tuhaně přijel na svůj koncert čtvrt hodiny před jeho plánovaným začátkem, po cestě z Prahy, kde už léta bydlí, ho totiž brzdila průtrž mračen. Pár minut po třetí zahájil svůj hodinový blok písní Je v tahu, návštěvníci obecních slavností se v tu chvíli schovávali před vydatným deštěm do stanu, pod pódiem tančila jen jedna odvážlivkyně. 

Podívejte se na sestřih vystoupení Petra Kotvalda v Tuhani: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Jak déšť slábl, přidávali se k ní další lidé, které rozhicovaly Kotvaldovy hity. Pršet přestalo symbolicky během skladby Plačky, v níž se zpívá „máme po deštích".

Stanislav Hložek a Petr Kotvald
Holkám z naší školky je čtyřicet. Kotvald a Hložek si díky nim užili beatlemánii

Vystoupení Petra Kotvalda vyvrcholilo nesmrtelnými písněmi Milujem se čím dál víc a Mumuland, ten zazněl dokonce dvakrát. 

Petr Kotvald v Tuhani
V Tuhani létaly vzduchem pivní sudy i kachny, Kotvald pak poručil dešti

Držitel dvou bronzových slavíků se nyní chystá na natáčení klipu ke své nové písni, které se jmenuje Tak pojď… už můžem. 

Zdroj: Youtube