V pátek 1. června ráno odjeli do Hradce Králové na Národní soutěžní přehlídku základních uměleckých škol. Žáci literárně - dramatického oboru ZUŠ Postoloprty pod vedením Evy Vinterové vyhráli krajskou přehlídku a ve východočeské metropoli budou reprezentovat celý Ústecký kraj.

Svou účast na republikové přehlídce berou velmi vážně. „Minulý víkend jsme vyjeli na umělecké soustředění do Třebívlic. Tam žáci dopilovali hru a dramatický projev v představení Obrázky z českých pověstí. Právě s touto hrou budeme soutěžit,“ řekla Eva Vinterová. Děti z Postoloprt odjíždějí dnes ráno, přehlídka v Hradci Králové potrvá do 4. června, kdy budou vyhlášeny výsledky.

Postoloprtský soubor vystoupí v sobotu odpoledne. Ve své kategorii bude mít jako konkurenty sbory ze ZUŠ Plzeň, ZUŠ Nové Město na Moravě, ZUŠ Prostějov a ZUŠ Ústí nad Orlicí. Soubor vedený Evou Vinterovou se i se svou druhou inscenací Vivat Mozart také představil v jiné krajské přehlídce Dětská scéna v Chomutově. Také tam slavil úspěch a získal nominaci do národního kola. To se bude konat v červnu v Trutnově.