Největší taneční událost podzimu v Ústeckém kraji proběhne už za několik málo dní v Lounech. Na podvečer ve čtvrtek 13. září ji chystá tamní Taneční klub Luna Louny.

Na Open Air Gala Dance Show, která se uskuteční v amfiteátru v areálu výstaviště, se divákům během dětského odpoledne představí to nejlepší z produkce TK Luna za uplynulý školní rok. Začátek je naplánovaný na pátou hodinu odpoledne a jak slibují pořadatelé, nebudou chybět ani soutěže a hry o ceny.

Hlavní program odstartuje v půl osmé večer. Návštěvníci budou moci spatřit celou řadu zajímavých vystoupení. A to jak tanečníků domácích, tak i profesionálů. „Představí se například nově vzniklý soubor současného tance Luna Dance Company, který předvede část z připravovaného repertoáru na nadcházející sezonu. Své vystoupení potvrdila taneční skupina Dance2xs, kterou si mnozí vybaví z předloňské Talentmánie a i z jiných televizních přenosů jako Stardance, Superstar a další," láká Miroslav Stehlík z TK Luna Louny.

Zvučná jména

To ovšem zdaleka není vše. Vystoupit mají také Sandalfon Dance Company, nové profesionální umělecké těleso, které získává ocenění v České republice i v zahraničí. Dále Hartig Ensemble z pražské HAMU, který zopakuje svou barokní suitu commedie dell´ arte Nesmrtelný Harlekýn, kterou již mohl lounský divák zhlédnout na jaře ve Vrchlického divadle. „V neposlední řadě na lounské akci vystoupí tanečníci z pražského Tanečního Studia Emotion, které patří mezi republikovou špičku ve výchově mladých tanečníků a již několikrát získalo titul mistra Evropy organizace IDO a zvítězilo v televizní soutěži Taneční skupina roku," dodává další perlu programu Miroslav Stehlík.

Open Air Gala Dance Show se bude v Lounech konat za každého počasí. „Pokud bude pršet, bude přesunuta do nedalekého pavilonu A na výstavišti," doplnil M. Stehlík.

(ms, zpp)