Dům a zahrada. To je tradičně první výstava, která se koná v Lounech. Tamní výstaviště ji bude hostit od čtvrtka 18. do neděle 21. dubna. Během prodlouženého velikonočního víkendu se čekají desítky tisíc návštěvníků. Letos se koná její 23. ročník.

Výstava Dům a zahrada přináší novinky z oblasti zahrady, stavby a bydlení. Zahrádkáři, chalupáři, stavitelé, kutilové, prostě milovníci hezkého bydlení si přijdou na své, mohou si nakoupit sadbu, osivo, okrasné i užitkové rostliny, ovocné stromky, zahradní mechanizaci, zahrádkářské potřeby, ale nejen to. Připraveno je vše pro vylepšení obydlí od podlahy až po střechu.

„Vystavovatelé si pro návštěvníky připravili řadu slev a výhodných výstavních nabídek. Plocha lounského výstaviště je zcela zaplněna. Ve čtyřech veletržních dnech se představí přes 270 vystavovatelů. Výstavu Dům a zahrada obohatí desítky nových vystavovatelů z oborů zahrady i stavby,“ přiblížila manažerka lounské výstavy Štěpánka Portz.

Loni se na výstavu přišlo podívat 37 196 návštěvníků, obdobný počet očekávají pořadatelé i letos. Otevřeno bude každý den od 9 do 17 hodin.