Vábení zahájí v pátek 9. srpna v 16.30 hodin starosta města a zástupci partnerských měst na hlavním pódiu na Mírovém náměstí. Štafetu pak od něj v 17 hodin převezme Paya Noia, v 18.30 Fast Food Orchestra, ve 20 hodin Eddie Stoilow a ve 22.30 hodin Vladimír Mišík.

Chybět ale v ulicích Loun nebude ani doprovodný program. Od 12 hodin se bude jezdit na dlouhé mokré skluzavce u letního cvičiště, v 19.15 hodin bude u radnice zahájen prodej lampionů, průvod vyrazí ve 20.15 hodin. Od 21.15 pak proběhne před bývalým kulturním domem Legenda o světle, noční akrobatická show.

Také sobota 10. srpna bude plná lákadel. Na Mírovém náměstí začnou v 15.30 hodin Timbre Music, následovat mají The Beatles revival, Žlutý Pes, Kern a od 22.30 hodin pak Xindl X. Na folk & country scéně v amfiteátru na výstavišti zahrají Honáci, A Bag of Potatoes, Průvan či Fleret. Rocková scéna v areálu Stromovky nabídne Kočkuzblajs, Schlak, Wanastovi vjecy revival a Doctor PP.

Dětská scéna bude na letním cvičišti. Celý den bude v provozu také skluzavka. Na výstavišti bude tančírna. Těšit se můžete také na dračí lodě, voříškiádu a ohňostroj.