Zámky v okrese Louny připravily na začátek července několik akcí. V Krásném Dvoře se konají Slavnosti Jana Rudolfa Černína, ve Stekníku otevřou novou výstavu a v Jimlíně chystají divadelní představení.

Slavnosti Jana Rudolfa Černína - Slavnosti levandule a strdí. To je název akce, která se koná v sobotu 6. července na zámku v Krásném Dvoře. Návštěvníci se mohou těšit na kulturní program na nádvoří i v zahradách, jarmark, přednášku, soutěž i speciální prohlídky. Uslyší Loveckou hudbu Leopolda Kuželuha, zahraje Soubor lesních rohů Hradec Králové pod vedením Jana Šustra. Děti se mohou těšit na pohádková představení Drak Mrak a Duhový princ. Ekodomov z Prahy si připravil vystoupení a edukační program Ze života včel. Během přednášky Jaromíra Tlustého se návštěvníci dozví o Janu Nepomuku Oettlovi a prvním včelařském spolku v Čechách.

Ve čtvrtek 4. července se na zámku Stekník otevře nová výstava s názvem Nejlepší chmel rodí česká zem. Výstava se zabývá stavbami spojenými se sušením chmele a zaměřuje se na Stekník, Staňkovice, Radíčeves a Trnovany. „Na příkladu čtyř nejvýznamnějších chmelařských obcí Žatecka výstava ukazuje, jaký dopad mělo toto odvětví na podobu sídel a okolní krajinu,“ vysvětlila mluvčí UJEP v Ústí nad Labem Jana Kasaničová. Tato vysoká škola se na přípravě výstavy podílela s Národním památkovým ústavem v Ústí nad Labem.

Zámek Nový Hrad v Jimlíně připravuje na sobotu 6. července divadlení představení. Od 20 hodin se bude hrát Sen noci svatojánské v podání Činoherního studia v Ústí nad Labem. Komedie britského dramatika Williama Shakespeara diváky přenese do čarovné noci, která spojí, rozdělí a znovu svede dohromady.