Přijedou známí čeští herci Karel Roden, Jana Krausová, Eva Holubová, Bohumil Klepl a další. O vystoupení je obrovský zájem, zbývá jen minimum vstupenek. „V historických kulisách nádvoří romantické stavby otevíráme naši další letní scénu. Zažijte pravou atmosféru divadla pod širým nebem. Představení se konají i za deště a nepříznivého počasí. Jeviště je kryté a diváci dostávají pláštěnky,“ informovalo divadlo.

Představení Sex pro pokročilé, Otevřené manželství a Líbánky na Jadranu jsou vyprodaná, posledních pár lístků zbývá u sobotní hry Zdravý nemocný.

Středověká tvrz v Divicích ze 14. století je dominantou této malé vesnice na lounském Podlesí, od roku 1958 je chráněna jako kulturní památka. Vlastníkem tvrze je společnost Studio DVA, která provozuje zmíněné divadlo. To už v areálu tvrze několik představení připravilo. Například na konci loňského roku tam při adventním setkání zazpívala Monika Absolonová.

Studio DVA je nezávislá divadelní a umělecká společnost, která zahájila činnost v roce 2000. Zabývá se zejména produkcí vlastních divadelních projektů a jejich uváděním po celé České republice i na Slovensku.

Od roku 2004 je organizátorem populární divadelní přehlídky Metropolitního léta hereckých osobností, která se koná na Letní scéně Vyšehrad.