Výcvik psů, ale také domácí hospodářská zvířata, nabídne od středy 21. května žatecká akce s názvem Týden dětí a zvířat.

Tradiční setkání chovatelů už několikátý rok seznamuje děti s domácími zvířaty, doprovázejí ji různé přehlídky a besedy. Na každý den až do soboty je připraven pro návštěvníky zajímavý program. Výstava domácích hospodářských zvířat bude k vidění v areálu Českého svazu chovatelů, základní organizace Žatec, která je pořadatelem akce.

Děti i jejich rodiče si mohou kromě těchto zvířat podívat na samostatnou expozici morčat, drobných hlodavců, rybářů, včelařů a myslivců. Výstava bude přístupná od 8 do 18 hodin. Ve středu se mohou návštěvníci těšit na přehlídku výcviku služebních psů Policie ČR, která proběhne od 9 do 13 hodin. Odpoledne vystoupí Loutkoherecká skupina Jitřenka s představením Hrajeme si se zvířátky.

Ukázka výcviků záchranářských psů bude k vidění ve čtvrtek 22. května. V pátek proběhne výstava jarních hub, která bude přístupná i v sobotu, a soutěže dobrovolných hasičů a záchranářů. Týden dětí a zvířat bude v Žatci ukončen v sobotu 24. května už tradiční soutěží Králičí hop.