Na letišti v Panenském Týnci na Lounsku ve čtvrtek v 15 hodin začal obří hudební festival Open Air. Svým rozsahem se řadí mezi největší v České republice – na devíti hudebních pódiích se od čtvrtka do soboty vystřídá 170 účinkujících. Je největší v okrese Louny a zřejmě i v severních Čechách.

Přitom se jedná teprve o třetí ročník tohoto festivalu, který si ovšem mezi fanoušky vydobyl prestiž i popularitu. Loni přišlo více než dvacet tisíc lidí, letos se čeká kolem 25 tisíc návštěvníků.

„Naší ambicí však není stále zvyšovat návštěvnost. Spíše chceme zkvalitňovat program a zázemí pro fanoušky hudby," sdělila pro Deník Radka Spiesová, tisková mluvčí hudebního festivalu.

Devět kilometrů plotu…

Zázemí festivalu vyrůstalo na letišti u Panenského Týnce už od minulého víkendu. Do prostor letiště auta navezla více než devět kilometrů plotů, 18 akreditačních buněk, šest kanceláří a další zázemí. O víkendu také přijely první dva generátory, dalších 20 dorazilo v minulých dnech. Budou vyrábět potřebnou elektřinu. Pro potřeby festivalu bylo v jeho areálu položeno 15 kilometrů kabelů a stovky rozvaděčů. Nechybějí velkokapacitní sta­ny.

Z Prahy do Panenského Týnce bude pro návštěvníky jezdit kyvadlová autobusová doprava, připravené je i velké parkoviště pro osobní auta a prostor pro stanové městečko.

Návštěvníci se mohou těšit na řadu zajímavých vystoupení českých a zahraničních kapel, ale i autorská čtení či divadelní představení. Čtvrteční program je zdarma, platí se až v pátek a v sobotu.

KOHO TAKÉ MŮŽETE VIDĚT V TÝNCI

Čtvrtek - Rybičky 48, Wohnout, Plexis

Pátek - Tomáš Klus, Xindl X, Monkey Business, Support Lesbiens

Sobota - Anna K., Ivan Mládek, Mandrage, Nightwork

                                                     (a mnoho dalších)