Devátý ročník městských slavností Letní lounské vábení začíná! Proběhne už tento víkend, 17.-19. srpna. Také tentokrát je připraven bohatý program a dá se očekávat, stejně jako v minulých letech, návštěva tisíců lidí.

Prvním dnem slavností je pátek. Doprovodný program odstartuje už v pravé poledne ve sportovní hale začne turnaj v házené. Oficiálně bude Vábení zahájeno v šest hodin odpoledne na Mírovém náměstí z hlavního podia. Toho se, jak je zvykem, ujme starosta města.

Pak už si na své přijdou všichni milovníci hudby. Jako první se má před půl sedmou představit domácí formace Joe Purple, která již několik měsíců vystupuje v pozměněné sestavě. Energický bigbít s prvky mnoha rozmanitých stylů jistě prozáří celé centrum Loun. Zhruba ve stejnou dobu otevře své brány lounská plovárna v areálu Veslařského klubu Ohře.

V osm hodin večer to rozbalí plzeňský ska orchestr Tleskač. Kromě starých osvědčených pecek si jistě budeme mít možnost poslechnout skladby z loňského posledního CD Never Die Songs. V osm večer také začne před budovou radnice prodej lampionů, jejichž průvod se ve 21.15 vydá Žateckou bránou a ulicí Pod Šancemi až k Domu kultury. Tam se odehraje tradiční velký ohňostroj, doprovázený hudbou.

Půl jedenáctá v noci bude časem, kdy svou produkci zahájí oblíbená kapela Wohnout. Ani oni jistě nevynechají hity z posledního alba Našim klientům (2011). Stejně jako u Tleskače se dá očekávat velká a bezprostřední show, díky které si soubor získává velké množství fanoušků jak na velkých akcích, tak i na podiích malých klubů.