Pořadatelům přálo i počasí, od pátku po celý víkend hřálo sluníčko. Čtrnáctý ročník veletrhu stavebních potřeb a vybavení domácností vidělo rekordní počet návštěvníků. „Na výstavu se přišlo podívat více než 23 tisíc lidí, což je více než v loňském roce. Po celou dobu konání nám přálo počasí a hodně jsme si dali záležet na reklamní kampani. V současné době se také hodně staví a lidé tu měli možnost na jednom místě si prohlédnout nabídky různých stavebních firem i vybavení domácností,“ uvedla ředitelka akce Irena Spilková.

Na Vábení bylo odhadem 15 tisíc lidí

Ve městě současně probíhaly oslavy Letní lounské vábení. Podle odhadů se na ně přišlo podívat kolem 15 tisíc lidí. Největším tahákem bylo vystoupení kapel Support Lesbiens a No Name. „Mírové náměstí u hlavního pódia bylo zcela zaplněné. Mohlo přijít tak šest tisíc lidí. V bohatém programu si mohl vybrat opravdu každý. Nechybělo vystoupení zajímavých kapel, sportovní utkání a mnoho dalšího. Lákavé byly i závody dračích lodí, které jely po řece Ohře úplně poprvé, a ohňostroj,“ uvedl Michal Ovšonka z lounské radnice.

Závodu dračích lodí se účastnilo devět posádek. Jednu z nich tvořil i tým z městského úřadu v čele se starostou města Janem Kernerem a místostarostou Janem Čermákem. Pro oba dva milovníky sportu to byl zajímavý zážitek. „Dříve jsem byl členem vodáckého kroužku, takže s pádlem to trošku umím. Myslím, že letošní ročník byl ze všech nejlepší. V loňském roce nám vypadával elektrický proud, letos naštěstí ne, vzlet balónu se povedl a přálo nám i počasí,“ pochvaloval si starosta města.

„Zúčastnil jsem se dvou rozjížděk ze tří. Byl to opravdu zážitek. Ke sportu mám kladný vztah a dříve jsem jel například Lužnici. I když jsem starší člověk, nabídku na další závod bych neodmítl,“ prozradil Jan Čermák.

Strážníci viděli jednoho opilého hocha

Během víkendu nemuseli městští strážníci řešit výjimečnou událost. „Větší problémy jsme nezaznamenali. Hlídky dohlížely na běžné věci, hlídali dopravu a uzávěrku. Také kontrolovaly, aby nebyl podáván alkohol osobám mladších 18 let,“ řekl zástupce ředitele strážníků Miloslav Malý.

Strážníci provedli několik namátkových kontrol v místech, kde se podává alkohol. Stánkaři byli upozorněni na zákaz prodeje alkoholu mladistvým ještě před zahájením slavností. Strážníci přesto zjistili jeden případ, kdy našli podnapilého patnáctiletého hocha. Případ bude předán sociálním pracovníkům,“ informoval zástupce ředitele lounských strážníků Miloslav Malý.

Slavnosti v Lounech přivábily tisíce lidí

Letní lounské vábení nabídne řadu zajímavých akcí