Většina je samozřejmě z Loun a okolí, ale jako každý rok, i letos obohatí Antikotel hosté zvučných jmen. V pátek přijedou zahrát Terne Čhave, v sobotu Hentai Corporation. Pozvání přijali též funkoví Shoe Cut z Karlových Varů a melodičtí rappeři Kabaret Kajbar z Českých Budějovic.

A protože plakát každého ročníku tématicky reflektuje různé významné události, tak si letos připomínáme 50 let od přistání prvního člověka na Měsíci a 50 let od začátku vysílání pořadu Monty Pythonův létající cirkus. Ten navíc připomene i pochod na Antikotel švihlou chůzí, který startuje v pátek 24. května z Mírového náměstí.

Terne Čhave - Haluški  Zdroj: YouTube.com/Terne Čhave

Letošní ročník je nově mezinárodní, zahraje též maďarská punková skupina Generation Impasse a vystoupí i americký básník Lucien Zell, který se před lety usídlil v Praze. A nebude jediným básníkem, přijede i Anatol Svahilec, mistr v žonglování se slovy, zvaném Slam Poetry.

Z lounských se můžeme těšit například na jubilanty Flower Cover, kteří oslaví 10 let působení na scéně. Bluesrock zastoupí stálice Beruška, BluesAble nebo Blues 6, poprvé na Antikotli vystoupí melodičtí metalisté Deaken a uvidíme i zcela nové tváře v podobě mladé krve, skupin Blitkyßkytky a Gympies.

Chybět nebudou ani Furt rovně, Nevýpar kovatjezd, Joe Purple nebo lounsko-tepličtí Urban Turban.

Furt Rovně - Ona  Zdroj: YouTube.com/Furt Rovně 

Stejně jako minulý rok je opět připraven dětský program prezentovaný samostatně pod názvem Antikotlík. Začíná v sobotu v 10 hodin.

Největší novinkou je elektro stage pod oblouky inundačního mostu. Na ní se představí především lounští DJ‘s, ale též například Ventolin a DJ Roxtar, takže si milovníci elektronických beatů zaručeně přijdou na své.

Vojtěch Petržilka