Školáci už netrpělivě vyhlížejí velikonoční prázdniny.

Volno jim začíná ve čtvrtek 1. dubna.

Předpověď počasí dětem ale moc nepřeje, meteorologové předpovídají ochlazení a občas dešťové přeháňky. Na zábavu venku to tak proto nevypadá. Avšak ti, kteří nebudou chtít sedět doma, mohou využít nabídky domů dětí a mládeže či knihoven.

Dům dětí a mládeže v Postoloprtech připravil pro malé návštěvníky na čtvrtek tvořivou dílnu. Dům bude otevřen od 10 do 13 hodin. Druhý den jsou na programu hry a pletení pomlázek v přírodě, v 17 hodin pak proběhne turnaj ve stolním tenisu.

Žatecký domeček přichystal také zábavný program, otevřeno bude od 8 do 16 hodin, platí se 50 korun na den.

Kino Svět v Lounech zve zase na speciální velikonoční promítání. „Pro děti budeme promítat premiéru animované komedie, odehrávající se v bájném světě Vikingů Jak vycvičit draka 3D a rodinný dobrodružný film Alenka v říši divů 3D,“ zve Hana Maršálová.

Na své si přijde i dospělé publikum. „Dospělí diváci si mohou vychutnat návrat Mela Gibsona na filmové plátno v thrilleru Na hraně temnoty, který v americkém žebříčku nyní zaujímá druhé místo, na pátém místě stejného žebříčku putuje zpustošenou zemí Denzel Washington ve filmu Kniha přežití. Uvedeme také film Avatar, který stále drží první místo v amerických kinech. A protože dobré muziky není nikdy dost připravili jsme na velikonoční pondělí promítání unikátního hudebního dokumentu, který je považován, za jeden z nejúžasnějších hudebních snímků historie Iron Maiden: Flight 666,“ doplnila H. Maršálová.

Chcete si vyrobit velikonoční dekoraci, ozdobit kraslici? Pak zamiřte do Městské knihovny v Žatci, kde budou probíhat Velikonoční dílny. Akce se konají ve čtvrtek 1.4. od 9 do 15 hodin, v pátek 2.4. od 9 do 17 hodin a v sobotu 3.4. od 9 do 11.30 hodin. Na programu je zejména malování a zdobení kraslic, výroba velikonočních dekorací, velikonoční kvízy a další zajímavé činnosti. Vstupné činí 2 vyfouklá vajíčka na každého dětského účastníka a den,“ uvedla ředitelka knihovny Radka Filková.