Po jarním swingovém koncertu v zaplněném žateckém divadle, kde Harmony Quartet se saxofony doprovodil skvělou mezzosopranistku Aditu Adlerovou v jejím programu G. Gershwin - Muž, který neodešel, následuje další jarní koncert. Tentokrát ve Velké Černoci.

V tamním barokním kostele sv. Václava hudebníci využívají výborné chrámové akustiky a připravují na tuto sobotu, 23. dubna, jarní varhanní koncert v podání Heleny Vlahačové (varhany, klavír) s tenoristou Pavlem Machátem, hostujícím sólistou Státní opery Praha, kterého doprovodí klarinetové kvarteto Harmony Quartet Lukáše Čajky.

Významným hostem sobotního černockého koncertu bude akordeonový virtuóz Nikolaj Dorogovcev, sólista Státní filharmonie Rostov. Klasické skladby jako je například Toccata d mol od J. S. Bacha nabývají v jeho podání na akordeon nečekaného rozměru, který daleko předčí naše navyklé představy o hře na harmoniku. Ale Nikolaj má připravený také Straussův Radeckého pochod a samozřejmě několik francouzských šansonů, jim hudebně blízkým ruským valčíkům a další krásné skladby pro akordeon.

Kdo přijede tuto sobotu ve 14 hodin do Velké Černoci, najde v místním „koncertním sále", kterým se již bezesporu kostel sv.Václava stal, krásnou klasickou varhanní hudbu, potěší se operetními písněmi od F.Lehára, O.Nedbala a J.Strausse v podání tenora Pavla Macháta a Harmony Quartetu, i pestrým akordeonovým programem virtuóze Nikolaje. Pro přivítání jara není dobré a radostné hudby nikdy dost!

(inka)