Vrchlického divadlo v Lounech nabízí abonentní průkazy na sezónu 2009 / 2010. Každý, kdo se rád chodí bavit, zamýšlet a inspirovat k múze Thálii, tak může ušetřit za vstupenky, získat stálé místo v hledišti a stát se kmenovým návštěvníkem lounského kulturního stánku. Připraveny jsou opět čtyři řady předplatného.

„Áčkem“ je označena řada „současné české divadlo“, která divákům předloží výběr pěti představení, o nichž se mluví, a která spojují inteligentní zábavu a „něco navíc“. V pěti veselohrách různých odrůd a plemen se zatřpytí Ivan Řezáč a Simona Postlerová (Nejšťastnější ze tří – Divadlo Palace), Oldřich a Karolina Kaiserovi (Jeffreymu je šoufl – Divadlo Ungelt), Jiří Pecha (Pánská jízda – DS Frída Brno), Jan Vlasák a Petr Štěpánek (Dobře rozehraná partie – Divadlo ABC) a Barbora Kodetová a Michal Dlouhý (Válka Roseových – Divadlo Na jezerce).

„Béčko“ je „zábavná řada“, která vedle známých hereckých tváří nabídne hlavně příjemný oddech a odreagování. Při sedmi komediích přijdou diváci určitě na jiné myšlenky. Z jeviště je rozesmějí David Suchařípa (Gangsteři z městečka – DVD Litvínov), Jana Brejchová a Pavlína Filipovská (Liga proti nevěře), Alena Vránová, František Němec a Petr Kostka (Ledňáček – Divadlo Ungelt), Jan Révai a Ladislav Trojan (1+1=3), Zdena Herfortová a Luba Skořepová (Poslední šance – Divadlo Metro), Jan Kačer a Táňa Fischerová (Hříčka pozdního léta) a Jan Rosák a Dana Homolová (Aby bylo jasno).

Klasika nabídne čtyři tituly

„Céčko“ neboli „Klasika“ uvede čtyři tituly, patřící na celém světě ke zlatému fondu divadla. Těšit se můžete na středověký milostný příběh Tristan a Isolda, kde si dvojici osudových milenců zahrají Jakub Prachař a Zuzana Kajnarová z Divadla ABC. V Čechovových aktovkách Tisíc a jedna vášeň se objeví Taťjána Medvecká a Lilian Malkina. V Senecově tragédii Faidra excelují Helena Dvořáková (za tuto roli Cena Alfréda Radoka) a Miroslav Táborský z Divadla z Dlouhé. A moderní verzi Moliérovy hry pod názvem Don Juan v Soho předloží Adrian Jastraban a Jan Potměšil ze Spolku Kašpar.

Čtvrtou abonentní kategorií je Kruh přátel hudby, který již 36 sezón zve do Loun špičkové interprety klasické hudby. Letos má v plánu devět koncertů, včetně 6. ročníku Cyklu koncertů pro dva klavíry, vystoupení světoznámého Pražského kytarového kvarteta a atraktivního večera, kde nejlepší česká harfistka Jana Boušková představí své studentky. „Abonentky“ se prodávají pouze do konce června.

Jan Vnouček