Vroutek na Podbořansku opět hostí Rock for Churchill - největší klasický hudební festival v okrese Louny. Letos se koná jeho 18. ročník, akce proběhne příští víkend v pátek 26. a sobotu 27. srpna v přírodním areálu Myslivna.

Na pódiích se vystřídá řada českých i zahraničních kapel. Čekají se tisíce hudebních fanoušků. O popularitě akce svědčí fakt, že minulé dva ročníky byly vyprodané. Pořadatelé proto upozorňují zájemce, aby si lístky raději zajistili v předprodeji - do neděle 21. srpna lze objednávat vstupenky na internetových stránkách festivalu na dobírku, online prodej a ostatní místa předprodeje „pojedou" do čtvrtka 25. srpna.

Osvědčená jména, zajímaví hosté

Hudební produkce se chystá na dvou pódiích, hrát se začíná už v pátek brzy odpoledne. Zazní rock, taneční muzika, pop, reggae, ska, hiphop a další hudební styly. Z českých kapel vystoupí například Vypsaná fixa, Skyline, Zrní nebo Monkey Business, celkem se na hlavním pódiu během dvou dnů vystřídá dvacítka skupin. Třeba francouzští Dub FX, britští Modestep nebo nigerijská zpěvačka Nneka.

Pro návštěvníky bude opět k dispozici stanové městečko, které je umístěné na okraji festivalového areálu. Návštěvníci budou moci přijíždět už ve čtvrtek 25. srpna od 16 hodin, stanové městečko bude otevřené do neděle do večera. „Ve stanovém městečku budou umístěny toalety a umývárna a už od čtvrtka také hospoda. V sobotu od 7 do 16 hodin budou pro návštěvníky k dispozici sprchy na místním fotbalovém hřišti," informovali pořadatelé.

Světlo pro svět

Happening Světlo pro světI letos budou moci návštěvníci festivalu prostřednictvím neziskové organizace Světlo pro svět podpořit nevidomé, zrakově i jinak postižené lidi z rozvojových oblastí. Loni se podařilo na Rock for Churchill vybrat 34 tisíc korun.

Festival Rock for Churchill se zrodil v roce 2000 jako benefiční akce na podporu tamního kostela sv. Jakuba Velkého, jehož kořeny sahají do první poloviny 13. století. První tři roky se jednalo o jednodenní festival, kde vystupovaly převážně regionální kapely. V roce 2004 se festival rozšířil na dva dny a začala se na něm objevovat velká jména světové hudební scény. Během posledních několika let se Rock for Churchill svou pestrou dramaturgií a atmosférou zařadil mezi přední desítku domácích hudebních festivalů.