Tradičně se odehraje v krásném areálu Myslivny ve Vroutku u Podbořan. Letošní osmý ročník nabídne opět záplavu té nejlepší hudby od rocku a metalu přes punk až po ska. Formace Skyline potěší naopak příznivce taneční hudby.

Málo lidí a hodně dobré muziky

Vroutecký festival má, alespoň zatím, nezaměnitelnou atmosféru, po které baží každý milovník živé hudby. Tím je propojení krásného prostředí, špičkového ozvučení a techniky a umírněné návštěvnosti. Čtyři tisíce lidí, které jsou zatím v historii Rock for Church(ill) rekordem, totiž zaručují dostatečný prostor pro každého posluchače. Areál není přeplněný, takže se každý může směle oddat rytmům.

Pokud jde o hudební program, v tom mají zjevně pořadatelé šťastnou ruku. Festivalové dny jsou co do hudebních stylů vyvážené a na pódium se zpravidla nedostane nezajímavá kapela. O jejich schopnostech nejlépe vypovídá to, že na loňský ročník do malé vísky na Podbořansku přivezli kapelu Hevein Maxe Lilji, zakládajícího člena slavné kapely Apocalyptica. „Churchillovské“ pódium hostilo také hvězdu takového formátu, jakým je Jaz Coleman a jeho legendární Killing Joke. A to nejen na letním ročníku právě v Myslivně, ale i na ročníku zimním, odehrávajícím se v typickém vesnickém kulturním domě.

A co že fanoušky čeká letos? Už ve tři hodiny po poledni, v pátek 24. srpna, program nabízí crossoverovou formaci Unity. Příznivce ska hned poté pozdraví orchestr Tleskač. Ti jistě přivezou i některé hity z aktuálního alba Na předměstí Bory.

Mig 21, Wohnout a Tatabojs

Během víkendu by se mělo na jediném pódiu vystřídat celkem dvacet formací. Hlavní časy budou v pátek patřit Migu 21 Jiřího Macháčka (19:10), po nich už tradičním návštěvníkům Vroutku a stále populárnějším Wohnout (20:35), které následně vystřídají Tatabojs (22:15).

Příznivce taneční hudby potěší již zmiňovaní Skyline, a to ve tři čtvrtě na dvanáct v noci.

Ani to však nebude konec programu. Kdo nápor decibelů, únavy a třeba i kapky alkoholu vydrží, bude se podle programu moci až do půl třetí do rána bavit při vystoupení Sorgente. Právě tato německá kapela při svém loňském vystoupení sklidila největší aplaus od nadšených posluchačů, a to, nutno říci, zcela po právu. Jejich hudba, procházející hudebními styly od funky až po ska, rozhodně stojí za poslech.

V sobotním programu festival nabídne kromě jiného Post–It, písničkáře Xaviera Baumaxu nebo hip hop v podání legendárních P.S.H. K večeru ovšem začne „přituhovat“. Do fanoušků se pustí funk rockoví Red Lotus (USA, 18:15) a hned po nich divoká anglická dívčí punk rocková skupina McQueen. Ve tři čtvrtě na devět večer pořadatelé pustí ze řetězu Gaia Mesiah. Na hlavní hvězdu sobotní noci byli pasováni United Flavour (22:15). Po nich žezlo převezmou Sunshine a Navigators.

Pro festivalové nadšence bude i letos připraveno rozlehlé stanové městečko několik metrů od centra dění a samozřejmě také sociální zázemí přímo v areálu festivalu. Vzhledem k předchozím ročníkům se dá předpokládat, že nebude chybět řada stánků s rozmanitými suvenýry, hudebními nosiči, stylovým oblečením a dalšími drobnostmi. Nabídka občerstvení bude rovněž bohatá, k dispozici bude samozřejmě pivo i nealkoholické nápoje, hlady také nikdo díky stánkařům nebude muset zemřít.

Vroutecký Rock for Churchill open air je za dveřmi

Rock pro nemocný kostel ve Vroutku

Rockový festival má pomoci s výměnou zvonu na kostele