Víkendová výstava Dům a zahrada, která proběhla v parkovém areálu v Lounech, se stala bezkonkurenčně nejúspěšnější. Příchozí hravě zlomili veškeré rekordy v návštěvnosti.

Už v pátek si cestu na začínající veletrh našlo 5 300 lidí. V sobotu se však stalo to, co krásné teplé a slunečné počasí dávalo tušit. „Byl zlomen absolutní rekord z téhož veletrhu, vytvořený před dvěma roky. Tehdy bylo 15 723 lidí. V sobotu 14. dubna na Dům a zahradu přišlo 17 113 lidí,“ sdělila spokojeně Irena Spilková z pořádající společnosti Diamant Expo.

Nával, nával a zase nával

V praxi to znamená, že každou minutu osmihodinové otevírací doby branou do areálu prošlo více než 35 lidí. Dům a zahrada byl prvním letošním veletrhem, který se v Lounech konal. Podle pořadatelů na něm své zboží nebo služby nabízelo 259 vystavovatelů. „I po stránce vystavovatelské byla tato výstava největší. Ještě nikdy se nestavěly tři mobilní výstavní haly, jako v tomto případě. Vždy to byly jen dvě,“ upozornila I. Spilková.

Stromky, žebříky, nábytek i obrázky

Náplní veletrhu, jak je patrné i z jeho názvu, bylo vše, co souvisí se zahrádkou, pěstováním, byty a domy a jejich venkovními i vnitřními doplňky a vybavením. Málokdo z návštěvníků odcházel bez mladého stromku v ruce, nebo alespoň s několika kytičkami na zahrádku v tašce. Nabídka zahrádkářských výpěstků byla opravdu bohatá.

Zahanbit se nedala ani sekce zahradní mechanizace, kde jako vojáci stály v řadě naleštěné sekačky na trávu, motorové pily a další pomocníci. Na své si přišli i ti, kdo chtějí stavět dům, rekonstruují byt nebo své obydlí chtějí jen zútulnit. Pro ty všechny vystavovatelé nabízeli stavební technologie „od sklepa až po střechu“.Návštěvníci si mohli vybrat nábytek do celého bytu, doplňky, jako například lustry či koupelnové vybavení, nebo dokonce i obrázky na stěnu.

Hlady trpět nikdo nemusel

Jako na každé takovéto akci, pořádané na lounském výstavišti, bylo pro příchozí k dispozici mnoho stánků s občerstvením, jídlem i nápoji. Ti nejmenší měli ale jistě největší radost z několika poníků, kteří byli připraveni je povozit. Mnoho tatínků tak vysazovalo své dcery a syny na hřbety pokojných zvířat.

Dalším veletrhem v Lounech bude Dům od 17. do 19. srpna, tradiční expozice Člověk v přírodě se uskuteční od 7. do 9. září.