Nestihli jste o víkendu zajet do Litoměřic na Zahradu Čech? Nezoufejte. Zahrádkářský veletrh proběhne i v Lounech.

Čtrnáctý ročník oblíbené prodejní výstavy Dům a zahrada proběhne na výstavišti v areálu u řeky Ohře.

Brány se otevřou ve čtvrtek 15. dubna v 9 hodin ráno.

Venkovní i kryté výstavní expozice představí především pěstitele, výrobce a distributory rostlin, zahradního nábytku, techniky a vybavení zahrad. Návštěvníci tak mohou využít nejenom možnosti přímého prodeje, ale také odborného poradenství nebo objednávky služby pro svoji zahradu.

„Plocha lounského výstaviště je zcela zaplněna. Představí se na 300 vystavovatelů. Jarní výstava obohatí desítky nových vystavovatelů. Na výstavišti bude zcela nový pavilon G, kde se představí firmy prodávající zahradnický materiál a potřeby pro zahrádkáře, a rozšířili jsme pavilon E. Najdete tam širokou nabídku nábytku do kuchyní, koupelen, ložnic, obývacích pokojů, to vše zajisté uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka,“ říká Irena Spilková z pořádající společnosti Diamant Expo.

Pořadatelé očekávají desetitisíce návštěvníků

V loňském roce oblíbený veletrh navštívilo přes 33 tisíc návštěvníků, letos organizátoři očekávají podobnou návštěvnost. „Pro návštěvníky je připravena řada novinek ze světa bydlení, dřevostaveb, stavebních materiálů, vytápění, oken, dveří, nábytku a bytových doplňků. Výstava obohacena velkou soutěží o ceny. Slosování proběhne v neděli 18. dubna v 15hodin. Ceny do soutěže darují vystavovatelé, kteří pro návštěvníky dále připravili řadu slev a výhodných výstavních nabídek,“ dodává I. Spilková.

Mediálním partnerem výstavy Dům a zahrada je Žatecký a lounský deník. Po celou dobu výstavy bude Deník na výstavišti přítomen.

Výstaviště bude otevřeno od čtvrtka devíti hodin. Po čtyři dny bude otevřeno vždy do 17 hodin. Výstava skončí v neděli. Vstupné 50 korun, děti, studenti a důchodci 30 Kč.

Dům a zahrada 2010 Louny


Pavilon A
Hlavní expozice v pavilonu se opět ujal zahradní architekt p. Kastner, který přiveze velkou kolekci magnolií včetně novinky stálezelené, neopadavé, velkokvěté magnolie. Zahradní architekt pan Kastner rád poradí, jak zrealizovat vaši zahradu. Dále se v pavilonu představí stavební společnosti – Stav - invest, Izotrade, Střešní okna Langer, Urman,…

Pavilon B

V pavilonu vám poradí Receptář. V sobotu a v neděli tam bude probíhat poradna pro zahrádkáře a sadaře. Rady pro založení domácí bylinkové zahrady. Společnost DDM tam po celou dobu bude mít poradnu, jak se starat o pokojové rostliny. Tradičně specializovaný pavilon na firmy prodávající a distribuující spotřební výrobky.

Pavilon C
Na tomto místě se představí například společnost CBS a Houžvíček specializující se na návrhy a výrobu kuchyní a koupelen.

Pavilon D
Stejně jako u předchozích ročníků obsadí expozice nábytku, vytápění a bytových doplňků. Můžeme se těšit na nabídku nábytku vystavovatelů, jako je firma Tomeš, Truhlářství Vlasák, Dřevovýroba u potoka, čalouněného nábytku firmy Křesina. Vše, co souvisí s klidným spánkem najdou návštěvníci na stánku společnosti Bezva spaní, která kromě dřevěného a kovového ložnicového nábytku, lamelových roštů a matrací nabízí i vodní postele. Tradičně se tam představí výrobky firmy ABX, předního výrobce kamen, krbů a krbových vložek, kterou zastupuje společnost Eisenhammer. Dále se představí Krby Pelant prodejce krbových i kachlových kamen.

Pavilon E
Pavilon letos vyrostl. Kvůli velkému zájmu vystavovatelů je tento pavilon letos o 60 % větší. Najdete tam širokou nabídku nábytku do kuchyní, koupelen, ložnic, obývacích pokojů, to vše zajisté uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Dále stínící techniku od společností Dopos a Rolrols. Návštěvník tam nalezne např. společnosti Elben, No. 1 Family, Nábytek Paul, českého výrobce ložního textilu společnost Cimex. Ale i společnost Kossta, nabízející váš dům snů.

Pavilon F
Uspokojí ty, co teprve staví nebo se na to chystají. Rady ohledně oken a dveří naleznou návštěvníci v expozicích Kůrka, Kerner, Prodoor, Avicho… Novinky z oblasti bazénů najdeme na stánku firmy Kontis. Gesiko, Eko Komíny, Tewiko, Termo, Elstap, Krby Vylít, ti všichni vám pomohou v oblasti vytápění. Určitě neujdou naší pozornosti ani expozice garážových vrat a plotů zastoupených například firmou Lomax a Hentschl.

Pavilony G a H
Prodejní pavilony, kde naleznete plno nezbytností pro vaši domácnost a zahradu.

Na venkovní ploše se představí firmy prodávající zahradnický materiál a potřeby pro zahrádkáře. Zakoupit bude možné množství keřů, stromků, cibuloviny, sazenice, okrasné rostliny, ale i zahradní nábytek, zahradní krby a bazény.