Soukromá Galerie XXL v Lounech chystá v pátek 25. března slavnostní zahájení výstavy dvou výtvarníků – Evy Speváčkové a Romana Hudziece. Výstavy nesou název Dolce Vita a Krajiny bez listí. Začátek je v 18 hodin.

Eva Spěváčková vystudovala ateliér malby na brněnské Fakultě výtvarných umění u Petra Veselého a Tomáše Lahody. Absolvovala v roce 2008. Žije a pracuje v Brně. Malířsky je Spěváčková výraznou koloristkou, jejíž tvorba reflektuje zájem o běžnou denní předmětnost, skrývající malířský či významový potenciál.

Výstava lehce ironizujícího, lehce opojného názvu představí dva cykly, venušovsko-andělský „Stvoření z pěny“ a pilulkový „Léčivé obrazy“.

Roman Hudziec vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Pak Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Studoval v Belgii a chvíli učil ve Velké Britanii. Po návratu z Anglie pracoval jako odborný asistent osm let v ateliéru malby na škole, kterou vystudoval. Vydržel to do roku 2003 a odešel na volnou nohu, na které stojí dodnes.

V malbě se věnuje především krajině. I výstava v Lounech bude o krajině. Bez listí. Část kolekce, kterou přiveze do Loun vznikla netradiční technikou – broušením velkoformátových desek smirkovým papírem. Desky byly předtím natřeny černou akrylovou barvou. Druhá kolekce je malována jen škálou šedí a bílých na černé plátno a redukuje krajinu, spíše jednotlivosti v ní, na znaky levitující v šedi špinavého sněhu a šedi podmračeného nebe.

Zdroj: Galerie XXL