Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galerie zve na výstavu Kosmos Kamila Linharta

Louny - Galerie Benedikta Rejta zavzpomíná na lounského rodáka a významného malíře.

8.4.2010
SDÍLEJ:

Galerie Benedikta Rejta v LounechFoto: DENÍK/Zdeněk Plachý

Galerie Benedikta Rejta v Lounech připravila vzpomínkovou výstavu k 90. výročí narození lounského rodáka, malíře a pedagoga Kamila Linharta (1920 – 2006).

Výstava s názvem Kosmos, bude slavnostně zahájena v sobotu 10. dubna v 16 hodin.

Výstava navazuje na výstavní projekt z roku 2006, který byl zaměřen především na Linhartovy plasticko obrazové a reliéfní kompozice z 60. - 70. let, a představuje obrazy s tématikou, které se malíř věnoval od konce 70. do 90 let. Podařilo se sestavit ucelený soubor více než 60 obrazů, které jsou vystaveny ve dvou základních tématických a zároveň i formálních okruzích Makro– a Mikrokosmu.

Ohniskem Makrokosmu jsou Limitové kompozice, strukturální oleje z 80. let, tématicky se vztahující ke Kosmu jako prostoru Universa. S nimi souvisí časově předcházející i souběžné obrazy planet (Chladná záře, 1977, Z Kosmu, 1978) a Podzemních sluncí (1994), či varující Vetřelec (1993). Malířskými prostředky, především na Limitových kompozicích místy připomínajících paradoxně formálně informelní struktury, Linhart formuloval své kosmologické vize, úžas nad existencí v nekonečném vesmíru.

#nahled|https://g.denik.cz/12/0d/ftg_kosmos_linhart_20100410_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/12/0d/ftg_kosmos_linhart_20100410.jpg|Pozvánka na výstavu Kamila Linharta#

Ohnisko Mikrokosmu představují Jiné dimenze a s nimi spřízněné obrazy Z vesmíru a Hry superstrun z konce 90. let, zabývající se strunovou teorií. Tématicky se odvíjejí od jevů ze světa teoretické fyziky. Linhart zde volí zcela jiný formální výraz, pro který je typický jednotný čtvercový formát, zdánlivě artistní přístup a stříbrná barva. Tématem skrytého a přece jsoucího dalšího rozměru svoji nijak přespočetnou, ale významově závažnou a mimořádně soustředěnou uměleckou tvorbu, ve které se setkávají racionální a intuitivní postupy, symbolicky uzavřel.

Po zahájení výstavy, v 17 hodin, bude následovat koncert Pýthagorejci a Johannes Kepler.

Alica Štefančíková,
ředitelka GBR

8.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ne úplně obyčejnou volební místnost mají ve Rvenicích na Postoloprtsku. Volí se tam v letní kuchyni v domku rodiny Klimendových.

Volí se také v obýváku nebo kuchyni. Celkem na 167 místech

Ilustrační foto.

Kam zajít o víkendu na fotbal

Kulturní tipy: Ples, koncerty, drakiáda i strašidelná procházka

Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech v regionu.

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Chaty ve Smolnici vykrádal padesátiletý muž

Smolnice - Po zloději zůstala majitelům objektů škoda téměř třicet tisíc korun.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení