Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci připravuje už třetí ročník Ovocnářské výstavy, která proběhne v zahradě Křížovy vily příští pátek a sobotu, tedy 25. a 26. září.

Pořadatelé k tématu zároveň vyhlásili soutěž s ochutnávkou jablečného pečiva (štrúdly, jablečné buchty, záviny, koláče, křehké pečivo, perníčky a další). „Fantazii se meze nekladou, ale jablko by mělo být ve výrobku nějak přítomno – buď jako použitá surovina, nebo namalované jako obrázek třeba na perníku," říká Jitka Krouzová ze žateckého muzea.

Pečivo bude vystaveno v Křížově vile v patře budovy s označením autora, část bude rozkrájena na malé kousky pro ochutnání. V určitém časovém rozmezí (jednou v pátek a jednou v sobotu) bude povolena ochutnávka a hodnocení. Vítězové budou odměněni po skončení výstavy výstavními regionálními jablky. „Příjem pečiva bude probíhat v Křížově vile ve čtvrtek 24. září od 9 do 17 hodin a případně ještě v pátek ráno – pouze do 9 hodin. Zapojte se a přijďte se pochlubit svým kulinářským uměním, budeme rádi," dodala Jitka Krouzová.