Provokativní výstava lechtivých obrazů, komiksové kresby či díla významného malíře a lounského rodáka Zdeňka Sýkory. To jsou tři výstavy, které mohou zájemci navštívit v následujících třech dnech.

Soukromá Galerie XXL v Lounech, která se zaměřuje na tvorbu mladých umělců, připravila provokativní výstavu s názvem Sex extrémně líbezný. Slavnostní zahájení proběhne dnes od 18 hodin. (Více čtěte zde)

„Sex a sexualita je jedním z nejšťavnatějších míst společenského interesu a jako takové je samozřejmě i častým námětem umění. Prvotním záměrem projektu je rozšíření diskuse o smyslu současného umění i mimo profesně zainteresovanou skupinu jeho konzumentů,“ uvedl galerista Ladislav Paur.

Na samotnou vernisáž je nutné se zaregistrovat na webových stránkách galerie. Pro širokou veřejnost bude výstava otevřena od 27. října. Výstava bude nepřístupná dětem a mládeži do 18 let.

Díla Zdeňka Sýkory

Následující den, v sobotu 23. října, Galerie Benedikta Rejta zahájí jubilejní výstavu jednoho z nejznámějších českých výtvarníků, Zdeňka Sýkory. Lounský rodák oslavil v únoru 90. narozeniny a od té doby se slaví v galeriích po celé republice. Výstava v Lounech bude ale trochu jiná, představí soubor obrazů a objektů jak ze sbírky galerie, tak i ze sbírek mnoha institucí. Zahrnuje období od roku 1965 až do roku 2005. Kromě krajin a zahrad jsou zde zastoupena autorova klíčová tvůrčí období. Začátek vernisáže je v 16 hodin. Po celou dobu trvání výstavy pořádá galerie bohatý doprovodný program. (Více čtěte zde)

Fandové komiksových kreseb si také přijdou na své. V Oblastním muzeu v Lounech bude v neděli 24. října zahájena výstava lounského kreslíře a ilustrátora Václava Šlajcha. Návštěvníci si budou moci prohlédnout pověsti z východočeského i západočeského kraje v trochu jiném podání.

Výstava s názvem Od východu na západ: české báje v komiksu začíná v 17 hodin. (Více čtěte zde)