Státní zámek Stekník a umělecká agentura AJL Čajka připravují Adventní koncert v zámecké kapli Navštívení Panny Marie. Proběhne ve Stekníku v sobotu 12. prosince od 16 hodin.

Na zrestaurované historické varhany v nově opravené zámecké kapli přednese skladby starých mistrů vynikající varhanice Michaela Káčerková a současně doprovodí pěvkyni Lucii Rozsnyó a hobojistu Lukáše Pavlíčka, člena Symfonického orchestru Praha. Zazní skladby od J. S. Bacha, A. Vivaldiho, G. F. Händela, F. Schuberta, W. A. Mozarta, A. Dvořáka (Novosvětská, Largo) a dalších hudebních velikánů, ale také krásná melodie od E. Moricconeho z filmu Mission.

Součástí odpoledního programu bude také hraný adventní příběh Živý Betlém v podání skupiny historického šermu Vítkovci z Postoloprt, který můžete zhlédnout na nádvoří zámku od 15 hodin před varhanním koncertem.

Upozorňujeme případné zájemce o vstupenky, že kapacita zámecké kaple je maximálně 70 míst k sezení, poslední volné vstupenky lze rezervovat na telefonu 723086011 nebo této mailové adrese zajickova.jana@npu.cz.

Vstupné na koncert je 100 korun, na adventní hraný příběh Živý Betlém je vstupné dobrovolné platí pouze pro prostory nádvoří zámku a nevztahuje se na koncert.

Jana Zajíčková