Hledáte tip, jak se pobavit a zajímavě se rozloučit s prázdninami? Velmi bohatý program nabízejí zámky v okrese Louny. Hudební festival, oživené prohlídky, vstup do běžně nepřístupných míst, tajemné výlety. Stekník, Nový Hrad v Jimlíně i Krásný Dvůr lákají na netradiční atrakce.

Zámek Krásný Dvůr, známý z několika pohádek či z filmů o Básnících, nabídne v sobotu 27. srpna kromě běžných prohlídek interiérů také tajemné noční prohlídky, při kterých nebudou chybět hrané scénky. První oživená noční prohlídky začne v 19 hodin, pak každou celou hodinu až do 23 hodin.

Ohnivý čarodějnický rej

Zajímavý program chystají při Hradozámecké noci v Krásném Dvoře i na nádvoří. Ve 20.50, 21.50 a 22.50 hodin tam bude probíhat ohnivý čarodějnický rej.

A ještě jedno překvapení chystají v památce na Podbořansku. V půlnoci se ze zámku půjde na tajemnou výpravu parkem, kterým se procházel i Goethe, až ke Gotickému templu.

Ve Stekníku budou mít premiéru

Zámek ve Stekníku nedaleko Žatce.Oživené noční a večerní prohlídky chystá také zámek Stekník na Žatecku. Vůbec poprvé se tam zapojí do celorepublikové Hradozámecké noci. „Zažijte jedinečnou atmosféru do noci zahaleného zámku a kouzlo nádvoří osvíceného loučemi. Salóny zámku budou rozsvíceny historickými lustry a lampami. Průvodci oblečení v historických kostýmech, představujících jednotlivé majitele panství, vás provedou minulostí památky. A možná cestou do zámku zahlédnete i zakletého mnicha, doprovázeného velkým černým psem," lákají na zámek.

Netradiční prohlídky tam budou probíhat v sobotu 27. srpna od 19 hodin do 23 hodin. Užijete si příběhy zámku napříč stoletími.

Ale i během dne nabídne památka zajímavý program. Kromě běžně přístupných interiérů, kaple a zahrady se návštěvníci budou moci podívat i do jinak nedostupných míst. Například do zámeckého sklepení, salla terena bude přístupná s odborným výkladem.

Na neděli 28. srpna pak připravují ve Stekníku zahradní slavnost. Od 14 do 18 hodin tam návštěvníci uvidí představení kejklířů, šermířů nebo tanečnic, hrát se bude i divadlo.

V Jimlíně se bude hrát

Rušno bude o víkendu jistě také na zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Tam chystají na sobotu 27. srpna hudební festival.

Festival swingové a dixielandové hudby odstartuje už v 9 hodin varhanním koncertem, pokračovat pak bude během celého dne. Představí se například Big band teplické konzervatoře a další zajímaví umělci.

Kromě běžně přístupných interiérů zámku mají návštěvníci také stále ještě možnost vidět zajímavou výstavu originálních kostýmů z pohádky Jak se budí princezny. Na zámku bude netradiční expozice do 4. září.