Na Mírovém náměstí uspořádali umělci slavnostní happening. Příchozí mohli vidět taneční i hudební vystoupení. Na náměstí se vystřídaly nejmenší i větší mažoretky, zahrál dechový orchestr pod vedením Jaromíra Laksy, který zkropily drobné kapky. Naštěstí to vystoupení nepokazilo.

Škola vyučuje čtyři obory. „Máme taneční, literárně dramatický, výtvarný a hudební obor,“ řekla Hana Hlouchová ze ZUŠ Louny. Škola vychovává několik stovek budoucích umělců. „Do oborů dochází 702 žáků,“ uvedla H. Hlouchová. Během prázdnin budou ve škole vyměněny všechna okna budovy 610 z hlavní silnice a částečná výměna oken budovy 610 v zadní části budovy.

Na začátku školního roku, 3. října, rozšíří počet žáků 42 mladých talentů. „Během týdne budou ještě rozděleni žáci z letošního kolečka předškoláků, což je přípravné studium na škole,“ dodala H. Hlouchová. Novinkou, která žáky čeká, je výuka multimédií. „Jedná se o nový obor, práce s počítačem, kombinující hudbu a video,“ vysvětlila Jindřiška Riedlová, ředitelka školy.