Posledního června učitelé rozdají vysvědčení, rozloučí se se svými žáky a budovy školy na dva měsíce utichnou. To je představa řady lidí o tom, jak probíhají prázdniny ve školách. Skutečnost je však zcela jiná. Většinou ihned po rozdání vysvědčení se ve školách rozbíhá maratón technických oprav, malování, spousty administrativy, která souvisí s právě končícím školním rokem a i s tím, jenž bude v září začínat.

V Základní umělecké škole Louny však pracují přes prázdniny i učitelé. Místo zasloužené dovolené jezdí se svými žáky na hudební tábory nebo vystupují na různých prázdninových akcích. Letošní prázdniny byly jiné v tom, že v ZUŠ Louny se nahrávalo CD Mistrům Janům.

CD Mistrům Janům vzniká v rámci projektu Husovy Louny 2015 a je věnováno 600. výročí mučednické smrti Mistra Jana Husa. ZUŠ Louny oslovila ke spolupráci hudebního skladatele Daniela Dobiáše, který pro toto CD připravil hudbu i texty. Na realizaci samotné nahrávky se podílí žáci a učitelé ZUŠ Louny a také herečka Táňa Fischerová. Obsahem CD budou krásné melodie zhudebněných středověkých textů. Všechnu realizaci nahrávek a jejich zpracování, jako vždy skvěle, obstaral učitel školy Jiří Soukup v nahrávacím studiu ZUŠ Louny.

Své nové CD Základní umělecká škola Louny představí veřejnosti v pátek 6. listopadu od 18 hodin ve Vrchlického divadle koncertem Mistrům Janům. Do života ho vyšle pražský biskup CČSH David Tonzar. Projekt podpořil Ústecký kraj.

Ivana Derflerová