Předchozí
1 z 5
Další

Koníčkem Marie Hnízdilové je plavání

Marie Hnízdilová pochází ze Žatce, největším koníčkem je plavání, i když nyní už jen rekreačně.

K plavání mě přivedli rodiče v mých čtyřech letech, protože můj otec je vášnivý sportovec a v Žatci bylo plavání jeden z nejrozšířenějších sportů. Tento sport se mi velmi zalíbil, a proto jsem se rozhodla mu plně věnovat.

Marie Hnízdilová ze Žatce

V mé plavecké kariéře jsem měla hned několik úspěchů. Dostala jsem se do české juniorské reprezentace, ve které jsem se udržela několik let. Dále jsem vybojovala 12 titulů mistryně České republiky. Několikrát jsem se zúčastnila mezinárodních závodů, z kterých považuji za největší úspěch klání v Maďarsku.

Marie Hnízdilová ze Žatce

Plavání jsem se věnovala 12 let a byla jsem nucena s ním skončit kvůli přestupu na střední školu. Je to velmi časově náročný sport, tréninky jsem měla téměř každý den. Plavání mi stále velmi chybí, i když vstávání na ranní tréninky v pět hodin ráno bylo velmi náročné. Nejvíc mi chybí kolektiv, kamarádi. Díky plavání jsem si vytvořila přátele po celé České republice, bohužel kvůli vzdálenosti se s některými už vůbec nestýkám.

Marie Hnízdilová ze Žatce

Dalším mým velkým koníčkem je hudba. Hraní na kytaru a zpěv. K hudbě jsem se dostala v čase, když jsem ještě plavala a byla to pro mě forma odreagování od školy a tréninkového života. Zpěvu jsem se začala věnovat natolik, že jsem dostala možnost veřejně vystupovat. Jednou z největších akcí, na které jsem vystupovala, byla například žatecká Dočesná. Nedávno se mi splnil jeden z mých velikých snů a byla jsem na koncertě mého oblíbeného interpreta Pokáče vybrána, abych s ním zazpívala na pódiu jeho písničku.

Marie Hnízdilová ze Žatce

Mým aktuálním největším plánem do budoucna je udělat maturitní zkoušku, následně bych si přála dostat se na vysokou školu, konkrétně na 1. lékařskou fakultu Karlovy Univerzity.

Marie Hnízdilová ze Žatce