Předchozí
1 z 5
Další

Milan Čepelík: Kozák se zálibou v metalu

Milan Čepelík, který žije v Žatci, má netradiční koníček, a sice rekonstrukce historických bitev.

Už odmala jsem měl rád dějepis, tedy až na ta data. Nejvíc mě samozřejmě bavila 2. světová válka, protože ta je pro kluky jako dělaná. Nejspíš díky tomu jsem se později dostal ke kozákům. V nějakém časopisu jsem o nich četl článek, který mě strašně zaujal. A navíc se mi moc líbily ty uniformy.

Milan Čepelík ze Žatce

Zhruba v roce 2007 jsme s kamarády začali dělat vojenskou historii v klubu KVH Mitte Žatec a rekonstrukce historických bitev se zaměřením na 2. světovou válku. Začali jsme nejprve německou armádou, poté Rudou armádou a nakonec jsme se dopracovali až k těm kozákům.

Milan Čepelík ze Žatce

V dětství jsem měl velmi rád sport. Hrál jsem fotbal a hokej. Také jsem dělal řecko-římský zápas, což je něco jako judo. Mým největším sportovním úspěchem potom bylo, když jsem se stal v tomto sportu přeborníkem severočeského kraje roku 1982. Nejspíš jsme to měli v rodině, protože k řecko-římskému zápasu jsem se dostal díky taťkovi, který ho dělal taky a byl dokonce dvojnásobným přeborníkem kraje.

Milan Čepelík ze Žatce

Koníčkem, který mi vydržel až dodnes, je muzika. Asi v páté třídě jsem začal poslouchat metal a potom rock, občas taky folk. Jinak jsem asi nikdy neposlouchal nic jiného. Mezi mé nejoblíbenější kapely patří Opeth, Meshuggah a TOOL. Písniček mám rád hodně, ale úplná jednička je u mě nejspíš Planeta Hyeronyma Bosche od Progres 2.

Milan Čepelík ze Žatce

Také mám moc rád auta, což je u chlapů asi docela typické. Zálibu jsem si v nich našel už v dětství, protože můj strýc jezdil závodně enduro a taťka dělal mechanika jednomu známému, který jezdil autokros, takže mě brával s sebou. Mými nejoblíbenějšími značkami aut je Mercedes a Tatra a nedávno jsem si pořídil Mercedes CL230.

Milan Čepelík ze Žatce