Předchozí
1 z 5
Další

Největším koníčkem Heleny Šabatové je kynologie a výcvik záchranných psů

Dříve měl otec doma psy, ale mně raději rodiče chtěli ze začátku místo něj koupit opici, protože věděli, že pes není jen na krátké období. Měli pravdu, protože mi zápal do psů vydržel až do mého nynějšího věku. Díky svým zkušenostem vyučuji obor kynologie na Střední odborné zemědělské škole v Žatci.

Helena Šabatová ze Žatce

Byla jsem zvolena prezidentkou Svazu záchranných brigád kynologů ČR a za svůj život jsem se zúčastnila několika významných akcí po celém světě jako člen prezidia Mezinárodní organizace záchranných psů. Stala jsem se první atestovanou vedoucí záchranného týmu pro nasazení v České republice. Nejdále ve světě jsem byla na sympoziu v Jižní Korei, v Soulu. A také na zasedání komise záchranných psů FCI v Tokiu.

Helena Šabatová ze Žatce

Mezi můj největší úspěch bych zařadila událost, která se stala již před nějakou dobou. Jednoho dne k večeru, když jsem se vracela ze zahraničí, mi zavolala kamarádka, že se jí v Žatci ztratil tatínek. Na nic jsem nečekala, vzala svého cvičeného psa, kamarádku poprosila o tatínkův svetr pro udání pachové stopy a vydala jsem se jejího otce hledat. Hledání skončilo naštěstí úspěšně.

Helena Šabatová ze Žatce

S manželem se nám podařilo koupit v Žatci pozemky a mohli jsme tak vybudovat své vlastní cvičiště. To považuji za veliký úspěch a nebýt tohoto momentu v mém životě, nejspíše bych byla nucena s kynologií skončit. Minulý rok v srpnu jsem měla tu čest pořádat v Libočanech na stadionu Mistrovství světa FCI záchranných psů družstev. Pravidelně se spolu se členy cvičáku účastníme ukázek pro školky, tábory.

Helena Šabatová ze Žatce

Nyní se věnuji především rodině a plnění úkolů vyplývajících z mých funkcí a své psy si cvičím jen pro radost.

Helena Šabatová ze Žatce