Předchozí
1 z 5
Další

Přemysl RehZdroj: archiv Přemysla Reha

Po nedohraném podzimu je mužstvo kouče Davida Holečka druhé. "S druhým místem spokojeni jsme i nejsme. Víme, jakou máme kvalitu, jak trénujeme a kolik do toho fotbalu dáváme. Z tohoto pohledu je pro nás první místo jediný cíl v sezoně. Ale to druhé místo zatím špatně není. Zatím," říká Reh.

Přemysl RehZdroj: archiv Přemysla Reha

Už v minulé sezoně Dobroměřice válely, koronavirus jim ale jejich snažení přerušil. Stejný osud je potkal i na podzim. "Říkal jsem si, že stát se to může. Holt to musíme skousnout a makat. Zdraví máme jen jedno. Ale také jsem si říkal, že pokud to zavřou podruhé, tak to bude demotivující. Můj názor na covid? Ten bych si radši nechal pro sebe. Sám jsem si ho prodělal. Mám na to svůj vlastní názor, který se určitě neshoduje s názory naší vlády," tvrdí Reh.

Přemysl RehZdroj: archiv Přemysla Reha

Jaké je jeho fotbalová story? S fotbalem začínal v Dobroměřicích, většinu své fotbalové kariéry ale spojil s Louny. "Do dobroměřické přípravky mě přivedl kamarád Michal Ipser. Dělá do dobroměřického fotbalu i nyní. Po chvilce jsem zamířil do Loun, do žáků, kde jsem působil až do dorostu. Abych řekl pravdu, tak z ročníku 92 a 93 hodně kluků z dorostu nechtělo do Loun do chlapů, už ani nevím proč. Možná nebyla nějaká motivace, nevím. Ale hodně kluků s fotbalem po dorostu skončilo. My s dalšími asi šesti kluky jsme si řekli, že půjdeme pro srandu vykopat soutěž v Lišťanech. Po první sezoně, kdy jsme postoupili, se mi ozval pan Štranc z Dobroměřic, že by chtěl, abych šel hrát k nim. Já ale absolutně neměl k Dobroměřicím žádný vztah. Vyrůstal jsem v Lounech. Ale teď jsem strašně rád, že jsem tam, kde jsem."

Přemysl RehZdroj: archiv Přemysla Reha

Je možné, že by ještě Reh přestoupil jinam? Třeba do vyšší soutěže? "Zatím nad tím nepřemýšlím. Je mi 27 let, pokud budu podávat dobré výkony, třeba něco přijde, ale momentálně jsou pro mě Dobroměřice na prvním místě. Chceme tu hrát každoročně krajský přebor. Myslím si, že máme poměrně vyrovnaný tým - jak hrou dopředu, tak dozadu. Trenér Holeček klade důraz na trpělivou kombinaci. Útočíme ve více lidech, ale zároveň chce po ztrátě balonu zatáhnout mužstvo pod balon a bránit jako jeden tým. Vyžaduje to hodně fyzické síly, ale trenér nás na to v zimní přípravě připravil. Za to, kde jsme, hodně vděčíme trenéru Šebkovi, který tu působil dříve. On udal směr, kam by fotbal v Dobroměřicích měl patřit. Zároveň na tom má zásluhu ale i současný trenér. Přinesl nový impuls, trošku svůj pohled na sestavu a na kluky; to, jak a kde by měli hrát. Snaží se nezkazit žádnou srandu, ale jakmile je zápas nebo trénink, neexistuje žádná sranda, jen zápas a výhra. Je to jeho první trenérské angažmá. Myslím si, že ho zvládá na výbornou."

Přemysl RehZdroj: archiv Přemysla Reha

Přemysl Reh fotbalem hodně žije, baví ho i ostatní sporty. Zároveň pracuje v jedné lounské firmě jako obchodní zástupce. "Práce mě baví. Jsme v terénu, což asi potřebuji. S mojí energií bych nevydržel někde u stroje, nebo v kanceláři. Zároveň mi práce umožňuje stíhat veškeré tréninky a zápasy, což bylo pro mě hodně důležité," přiznává.