Předchozí
1 z 5
Další

Jana DolejšováZdroj: archiv Jany Dolejšové

Mezi mé koníčky patří tanec. Spolu se svým manželem pravidelně docházíme na hodiny tance pro dospělé. Tancujeme například latinskoamerické tance či tance standardní.

Jana DolejšováZdroj: archiv Jany Dolejšové

Spolu s mými dvěma dcerami jezdíme na výlety, jak po České republice, tak i do zahraničí. Osudové místo pro naší rodinu jsou Mariánské lázně, dále pak dětské lázně Kynžvart. Dalším místem, které jako rodina rádi navštěvujeme, je hrad Křivoklát. Zároveň jsme na Křivoklátě s manželem měli svatební obřad. Jezdíme sem na plánované akce, výlety a cyklostezky po okolí. Každé léto pravidelně jezdíme s rodinou do rekreačního střediska Sycherák nedaleko Tachova.

Jana DolejšováZdroj: archiv Jany Dolejšové

Dovolené v zahraničí nejsou úplně můj šálek kávy. Navštívili jsme například Řecko, dále spolu s manželem Djerbu, kde to pro mě nebylo úplně to pravé a minulý rok jsem pouze se svými dcerami a mou maminkou navštívila Bulharsko, ve kterém se mi velmi líbilo. Mám ráda relax na lehátku u moře, nejsem vášnivý milovník památek, přesto jedním z mých snů je Francie, konkrétně Paříž, do které bych se jednoho dne velmi ráda podívala.

Jana DolejšováZdroj: archiv Jany Dolejšové

Vždy jsem chtěla být fyzioterapeutkou, ale bohužel mě tento obor minul a stala jsem se zdravotní sestrou. Začínala jsem v nemocnici Pod Petřínem na kardio JIP oddělení, kde jsem nasbírala nejvíce zkušeností. Mimo jiné jsem zde zažila i první přímé úmrtí pacienta. Po letech práce v této nemocnici jsem odešla na mateřskou dovolenou.

Jana DolejšováZdroj: archiv Jany Dolejšové

Z mateřské dovolené jsem se na kardio oddělení již nevrátila a začala jsem pracovat jako zdravotní sestra na dětském oddělení zde v Žatci. Následovala další mateřská dovolená a po dlouhém rozhodování jsem z dětského oddělení odešla. V závislosti na mateřské dovolené mi bylo nepříjemné braní krve dětem. Aktuálně pracuji na ORL oddělení v Žatci a jsem zde spokojená. Dodělávám si specializaci a uvidím, kam mě další možnosti povedou. Práce ve zdravotnictví je zajímavá, ale náročná. Největší uspokojení nacházím v pomoci lidem.

Tereza Tučáková