Z pohledu českých fanoušků je vrcholem nedělního dění na olympiádě v Tokiu bezesporu finále tenisové čtyřhry žen. Probojovaly se do něj Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou, které se utkají se Švýcarkami Belindou Bencicovou (šampionkou v singlu) a Viktorijí Golubicovou.

„Budu fandit a doufám, že to dopadne zlatě pro holky,“ povídala v sobotu Markéta Vondroušová, která s Bencicovou prohrála v třísetovém finále dvouhry. „Snad mi poděkují, že jsem ji tak utahala,“ smála se.

Favoritkami jsou Češky – v Tokiu jsou nasazené jedničky, hrají spolu už dlouho, na kontě mají tři grandslamové tituly. Naopak Švýcarky se daly dohromady jen pro olympijský turnaj. (Pro zajímavost: před šesti lety vyhrála Bencicová čtyřhru na turnaji v Praze ve dvojici se Siniakovou.)

„Já budu v neděli brečet, ať už to bude zlato, nebo stříbro,“ poznamenala vítězka letošního Roland Garros Krejčíková, kterou shodou okolností právě rozjetá Bencicová vyřadila v singlovém osmifinále.

Poběží se mužská stovka

Deblové finále by měla začít v 8:00 našeho času. Na programu je pak rovněž finále mužské dvouhry mezi Němcem Alexanderem Zverevem (přemožitelem Novaka Djokoviče) a Rusem Karenem Chačanovem, hraje se i finále mixu.

Už od nočních hodin jsou v plném proudu závody atletů a atletek, z českých reprezentatů jdou do akce běžci Pavel Maslák (rozběh na 400 metrů, cca v 3.50) a Vít Müller – toho čeká semifinále na 400 metrů překážek (cca v 14:15).

Velkým lákadlem každé olympiády je sprint mužů na 100 metrů, který se poběží cca v 14:50 našeho času. Na ženské stovce včera jásaly Jamajčanky. Zlato z Ria obhájila v druhém nejlepším čase historie Elaine Thompsonová-Herahová a i ostatní medaile získaly její krajanky.