VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODBOŘANY

Město Podbořany se nachází v okrese Louny, kraj Ústecký. Území správního obvodu Podbořansko patří z hlediska botanického největší částí do teplé fytogeografické oblasti-termophytika, tj. teplé oblasti Čech, fytogeografického okresu Středního Poohří. Většina pak do oblasti Podbořanské kotliny případně Žateckého Poohří. Okraje zasahují do fytogeografických celků Doupovská pahorkatina a Tepelská plošina. Při výjezdu z Podbořan směrem na Kadaň se při pravé straně tyčí kopec s plochým temenem a dominanta města - vrch Rubín (kóta 352 m). Od 2.9.1993 je chráněný jako významný krajinný prvek Vrch byl osídlen téměř čtyři tisíce let, konkrétně od mladší doby kamenné do doby železné. Především jeho východní a severní úbočí jsou vysoké a velmi strmé a tvoří přirozenou ochranu sídliště. Rovněž příkrá, ale kratší je jižní strana zvětšita pouze ze západu je terén formován do úzké šíje, která tvoří přirozený přístup a jíž bylo třeba chránit hradbou. (www.portalpodborany.cz)

Jak jsme žili v Československu: Pohlédněte s námi do Soběchleb

Podbořansko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 22. května.

Miloš Zeman v Podbořanech: Politika se nedělá spodním prádlem, ale myšlenkami

Podbořany – Zhruba tři stovky lidí si v úterý odpoledne nenechaly na centrálním náměstí v Podbořanech ujít návštěvu prezidenta Miloše Zemana.

Tatran si upevnil druhou příčku v tabulce I.A třídy

Okres Louny - Předposlední kolo 1. A třídy přineslo také derby Podbořanska.

Lubenec zůstane bez bankomatu, snaha obce vyšla naprázdno

Lubenec - Bankomat na výběr peněz v Lubenci v dohledné době nebude. Vedení obce se dlouhodobě snaží o jeho umístění, ten nejbližší je až v Podbořanech.

Centrum Podbořan bude hostit tradiční Letní slavnosti

Podbořany /PROGRAM/ - Centrum Podbořan bude v pátek 15. a sobotu 16. června hostit tradiční Letní slavnosti.

V Ležkách přibudou lavičky, souhlasili zastupitelé Lubence

Ležky - Více laviček, na kterých by mohli odpočívat, žádali na jednání lubeneckých zastupitelů obyvatelé Ležek na Podbořansku.

Chybějící karlovarskou dálnici možná dostaví soukromníci

Žatec - Ministerstvo dopravy vyhlásilo soutěž na dostavbu chybějících 32 kilometrů dálnice D4 z Prahy na jih Čech mezi Příbramí a Pískem formou spolupráce soukromého a veřejného sektoru, takzvaný PPP projekt.

Výsadkáři dřou na cvičení v Doupově. Také vojenská policie

Doupov /FOTO/ - Více než 1500 vojáků v těchto dnech cvičí ve vojenském prostoru Doupov na hranici Ústeckého a Karlovarského kraje. 

V Nepomyšli začnou stavět nový bytový dům

Nepomyšl - V Nepomyšli na Podbořansku vyroste nový bytový dům. Cena, která vzešla z nedávno ukončeného výběrového řízení, je 11,4 milionu korun.

Městské muzeum v Podbořanech otevře výstavu o kaolinu

Podbořany - Muzeum v Podbořanech 7. června v 18 hodin slavnostně otevře novou stálou expozici s názvem Kaolin na Podbořansku. K této příležitosti zahraje hornická kapela Barbora z Karlových Varů.

Květiny, romantika i poznání. Zámky zvou na Víkend otevřených zahrad

Stekník, Krásný Dvůr - Stekník nabízí prohlídky italských terasovitých zahrad s rozkvetlými růžemi, Krásný Dvůr chystá program v parku.

U Chban havarovala armádní tatra, tři vojáci se vážně zranili

Žatec /FOTO/ – Na silnici Žatec – Kadaň havaroval u Chban ve středu odpoledne armádní nákladní automobil Tatra T-815.

Největší letošní cvičení prověří vojáky žatecké brigády

Žatec – Na Doupově začíná další velké vojenské cvičení. Od pátku 1. června do neděle 10. června tam bude probíhat cvičení s názvem Strong Eagle, kterého se zúčastní přes 1500 vojáků začleněných do 4. brigádního úkolového uskupení.

Myslivci chystají v Podbořanech výstavu trofejí

Podbořany - Tradiční přehlídka zajímavostí bude k vidění už za pár dnů.

Na Rock for Churchill do Vroutku míří světové hvězdy

Vroutek - Poslední srpnový víkend se v areálu Myslivna ve Vroutku u Podbořan koná další ročník oblíbeného festivalu Rock for Churchill.

V Podbořanech pokračuje obnova kulturního domu za 15 milionů

Podbořany - V plném proudu je v Podbořanech kompletní rekonstrukce tamního kulturního domu na centrálním náměstí.

Rybáři začnou za rybník v Lubenci platit, peníze půjdou na údržbu okolí

Lubenec - Místní organizace Podbořany Českého rybářského svazu, která má od obce Lubenec v bezplatném nájmu tamní velký rybník, bude za údržbu jeho nejbližšího okolí obci platit. A to částku 10 tisíc korun ročně.

Vtípek? Zastupitelé zamítli prodej pozemku pod radnicí

Podbořany - Hned dva zájemci projevili zájem o odkup pozemku pod sídlem vedení města.

V Podbořanech se chystá Doupovský jarmark

Podbořany - Lokální a kvalitní potraviny, řemeslné výrobky a další zajímavé stánky chystá pro návštěvníky Doupovský jarmark.

Revitalizaci malého rybníka u Lubence zajistí silničáři

Lubenec - Malý rybník na okraji Lubence projde celkovou revitalizací. V rámci kompenzačních opatření v oblasti životního prostředí za výstavbu dálničního obchvatu Lubence ji zajistí Ředitelství silnic a dálnic ČR, práce vyjdou na několik milionů korun.

Busta prvního prezidenta bude před podbořanskou školou

Podbořany - Na Den české státnosti, tedy 28. září, bude v letošním roce v Podbořanech odhalena busta prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Stane se tak při příležitosti oslav 100 let od založení Československa, které probíhají po celý rok.

Lubenec chce získat bankomat, snahy zatím vyznívají naprázdno

Lubenec - V Lubenci chtějí, aby byl v obci umístěný bankomat na výběr peněz. Ten nejbližší je až v Podbořanech.

Vysavač na psí „hromádky“ už v Podbořanech uklízí

Podbořany - Vysavač na psí exkrementy pořídili v Podbořanech, radnice za něj zaplatila 50 tisíc korun. V poslední době se tam zvýšila kritika na znečištění ulic psími „hromádkami“, část pejskařů je totiž po svých čtyřnohých miláčcích nesbírá.

Jak jsme žili v Československu: Za bohatým životem do Blatna

Podbořansko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 11. května.

Velké rány už nejsou, na Doupově skončilo cvičení dělostřelců

Žatec - Je to bouřka? Není to bouřka? Takové otázky si kladlo mnoho obyvatel Žatecka, Kadaňska a dalších částí jihozápadního okraje Ústeckého kraje v minulých dnech.

Ve školce se budou měnit okna, obec za to dá 600 tisíc korun

Lubenec - Práce mají proběhnout během letních prázdnin. Jde o další etapu zvelebování zařízení.

OBRAZEM: Kryry už poosmnácté ovládla recese a dobrá nálada

Kryry - Tisíce lidí ze širokého okolí dorazily do Kryr na Podbořansku na již 18. ročník Svátku dobré nálady. Tamní oblíbený recesistický První máj byl opět plný zábavy, dobré nálady a smíchu, nechyběl ani bohatý hudební program. 

Rubín nabídne rozhled do kraje z nové dřevěné věže

Ústecký kraj - Už brzy začnou dělníci budovat na vrchu Rubín vyhlídkovou věž. Hotovo má být ještě v létě.

FOTO: Čarodějnice v Meditační zahradě v Podbořanech uspořádalo RMC Jonáš

Podbořany - Čarodějnice rejdily v pátek odpoledne s Rodinným a mateřským centrem Jonáš v Podbořanech na Meditační zahradě u žlutého kostela.

Kryry projde 1. května tradiční recesistický průvod

Kryry - V Kryrech na Podbořansku se chystá tradiční Svátek dobré nálady spojený s pálením čarodějnic a recesistickým prvomájovým průvodem.

Jak jsme žili v Československu: Do historie obce Blatno

Podbořansko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 27. dubna.

Čarodějnické odpoledne chystají v Podbořanech už potřetí

Podbořany Třetí ročník Čarodějnického odpoledne v Podbořanech se bude konat 30. dubna.

Ke srážce dvou vozů na Podbořansku letěl vrtulník

Podbořansko - Dva osobní vozy se srazily po půl šesté hodině odpoledne na silnici mezi Kryry a Vroutkem.

Jak jsme žili v Československu: Běh zámeckým parkem baví už desítky let

Podbořansko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 20. dubna.

Ve dvou podbořanských ulicích nepůjde několik hodin proud

Podbořany - Odstávku energetici naplánovali na tuto sobotu. Potrvá od rána do brzkého odpoledne.

Čertovka je nadějná lokalita, říkají hledači úložiště radioaktivního odpadu

Lubenec, Blatno - Do podzimu mají experti vybrat čtyři místa z devíti, kde budou pokračovat průzkumy kvůli hlubinnému úložišti radioaktivního odpadu. Na Podbořansku se chystají další protestní akce.

Hala se zatím odkládá. Chybí peníze, dotace do Podbořan nepřišla

Podbořany - Podbořanští sportovci už léta volají po sportovní hale. Radnice má projekty, politici říkají, že jsou pro stavbu. Stavět se ale zatím nezačalo a hned tak nezačne. Město hledá z čeho halu zaplatit.

V podbořanské Švermově ulici se vyměňuje vodovodní potrubí

Podbořany – V podbořanské Švermově ulici začaly práce na rekonstrukci dožilého vodovodu v celkové délce 328 metrů, který zásobuje pitnou vodou třicítku připojených obyvatel.

Tančící polární záře je úžasná odměna, je šťastný Habásko

Podbořany, Alta /FOTO/ - Podbořanský musher Roman Habásko dokončil extrémní závod Finnmarkslopet v Norsku. Se svým psím spřežením už v Evropě nic těžšího absolvovat nemůže. „Fantazie,“ říká štastný po dojezdu.

Kryry připravují bytový dům v Jarní zahradě

Kryry - Město Kryry na Podbořansku připravuje výstavbu 17 bytů.

Penze v luxusu v nedohlednu. Resort pro seniory u Račetic stále není hotový

Račetice /FOTO, VIDEO/ - Na dokončení projektu chyběly peníze. Z městečka pro seniory je i po čtyřech letech stále jen torzo.

Věznice v Drahonicích má vyšší kapacitu, otevřela nástupní oddíl

Drahonice – Ženská věznice v Drahonicích na Podbořansku má zase o něco větší kapacitu. V minulých dnech se tam otevřely nově zrekonstruované prostory nástupního oddílu. Najednou tam může vězeňská služba umístit až sedm odsouzených žen.

Pětka Zrní dnes potěší klub Zkušebna ve Vroutku

Vroutek u Podbořan /VIDEOPOZVÁNKA/ - Mají dost charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky

Lubenečtí hokejisté hrají v sobotu v KV Aréně

Lubenec - Netradiční utkání si na sobotu 7. dubna naplánovali lubenečtí amatérští hokejisté.

Dyk, Lounová, Kolář, Březinová. Slavnosti mají bohatý program

Podbořany - Bohatý na známé české zpěváky je program letošních Podbořanských letních slavností.

Náročnými testy k průzkumníkům prošlo jen pět výsadkářů

Žatec - Nejlepší výsadkáři Armády ČR se v Žatci a v Doupovských horách zúčastnili výběru k průzkumným týmům 4. brigády rychlého nasazení.

Komentovaná procházka ukáže zajímavosti Podbořanska

Podbořansko - Putování Podbořanským Středohořím. To je název sedmikilometrové komentované procházky, která se chystá na sobotu 14. dubna. 

Dětská hřiště mají být oplocená nejpozději do konce června

Podbořany - Všechna oficiální dětská hřiště ve městě se rozhodla oplotit podbořanská radnice.

Ve Stebně uklidili kostel, v pátek se v něm koná kytarový koncert

Stebno – Osadní výbor ve Stebně na Podbořansku připravuje velikonoční koncert v tamním kostele Sv. Jana Křtitele.

Zápisy prvňáčků proběhnou v Podbořanech začátkem dubna

Podbořany - Tentokrát přijdou rodiče s dětmi narozenými od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT