VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODBOŘANY

Město Podbořany se nachází v okrese Louny, kraj Ústecký. Území správního obvodu Podbořansko patří z hlediska botanického největší částí do teplé fytogeografické oblasti-termophytika, tj. teplé oblasti Čech, fytogeografického okresu Středního Poohří. Většina pak do oblasti Podbořanské kotliny případně Žateckého Poohří. Okraje zasahují do fytogeografických celků Doupovská pahorkatina a Tepelská plošina. Při výjezdu z Podbořan směrem na Kadaň se při pravé straně tyčí kopec s plochým temenem a dominanta města - vrch Rubín (kóta 352 m). Od 2.9.1993 je chráněný jako významný krajinný prvek Vrch byl osídlen téměř čtyři tisíce let, konkrétně od mladší doby kamenné do doby železné. Především jeho východní a severní úbočí jsou vysoké a velmi strmé a tvoří přirozenou ochranu sídliště. Rovněž příkrá, ale kratší je jižní strana zvětšita pouze ze západu je terén formován do úzké šíje, která tvoří přirozený přístup a jíž bylo třeba chránit hradbou. (www.portalpodborany.cz)

Ke srážce dvou vozů na Podbořansku letěl vrtulník

Podbořansko - Dva osobní vozy se srazily po půl šesté hodině odpoledne na silnici mezi Kryry a Vroutkem.

Jak jsme žili v Československu: Běh zámeckým parkem baví už desítky let

Podbořansko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 20. dubna.

Ve dvou podbořanských ulicích nepůjde několik hodin proud

Podbořany - Odstávku energetici naplánovali na tuto sobotu. Potrvá od rána do brzkého odpoledne.

Čertovka je nadějná lokalita, říkají hledači úložiště radioaktivního odpadu

Lubenec, Blatno - Do podzimu mají experti vybrat čtyři místa z devíti, kde budou pokračovat průzkumy kvůli hlubinnému úložišti radioaktivního odpadu. Na Podbořansku se chystají další protestní akce.

Hala se zatím odkládá. Chybí peníze, dotace do Podbořan nepřišla

Podbořany - Podbořanští sportovci už léta volají po sportovní hale. Radnice má projekty, politici říkají, že jsou pro stavbu. Stavět se ale zatím nezačalo a hned tak nezačne. Město hledá z čeho halu zaplatit.

V podbořanské Švermově ulici se vyměňuje vodovodní potrubí

Podbořany – V podbořanské Švermově ulici začaly práce na rekonstrukci dožilého vodovodu v celkové délce 328 metrů, který zásobuje pitnou vodou třicítku připojených obyvatel.

Tančící polární záře je úžasná odměna, je šťastný Habásko

Podbořany, Alta /FOTO/ - Podbořanský musher Roman Habásko dokončil extrémní závod Finnmarkslopet v Norsku. Se svým psím spřežením už v Evropě nic těžšího absolvovat nemůže. „Fantazie,“ říká štastný po dojezdu.

Kryry připravují bytový dům v Jarní zahradě

Kryry - Město Kryry na Podbořansku připravuje výstavbu 17 bytů.

Penze v luxusu v nedohlednu. Resort pro seniory u Račetic stále není hotový

Račetice /FOTO, VIDEO/ - Na dokončení projektu chyběly peníze. Z městečka pro seniory je i po čtyřech letech stále jen torzo.

Věznice v Drahonicích má vyšší kapacitu, otevřela nástupní oddíl

Drahonice – Ženská věznice v Drahonicích na Podbořansku má zase o něco větší kapacitu. V minulých dnech se tam otevřely nově zrekonstruované prostory nástupního oddílu. Najednou tam může vězeňská služba umístit až sedm odsouzených žen.

Pětka Zrní dnes potěší klub Zkušebna ve Vroutku

Vroutek u Podbořan /VIDEOPOZVÁNKA/ - Mají dost charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky

Lubenečtí hokejisté hrají v sobotu v KV Aréně

Lubenec - Netradiční utkání si na sobotu 7. dubna naplánovali lubenečtí amatérští hokejisté.

Dyk, Lounová, Kolář, Březinová. Slavnosti mají bohatý program

Podbořany - Bohatý na známé české zpěváky je program letošních Podbořanských letních slavností.

Náročnými testy k průzkumníkům prošlo jen pět výsadkářů

Žatec - Nejlepší výsadkáři Armády ČR se v Žatci a v Doupovských horách zúčastnili výběru k průzkumným týmům 4. brigády rychlého nasazení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT