Veřejná debata kolem výherních videoterminálů opět nabírá na obrátkách.

Tato zařízení postupně nahrazují klasické výherní automaty. Problém je ale v tom, že licence k videoterminálům vydává ministerstvo financí a do udělování povolení už nemá místní radnice co mluvit. Alespoň zatím.

Situaci kritizují mnohá města a také Svaz měst a obcí. Změnit by ji měla novela loterijního zákona, která dává starostům možnost společně s ministerstvem výherní automaty včetně videoterminálů více regulovat. Novelu budou projednávat ještě senátoři.

Snaha o omezování hazardu tak vychází naprázdno. I když jsou oba typy automatů prakticky stejné, jen místo točících se válců se "točí" obrázky na monitoru, zda a kolik bude těch druhých v konkrétním městě rozhodují ministerští úředníci.

Mělo by mít město možnost regulovat počty výherních videoterminálů, jak tomu bylo u klasických automatů? Nebo je podle vás lepším řešením udělování licencí centrálně, tedy ministerstvem financí? Hlasujte v anketě vpravo!

Anketa byla ukončena v pátek 23. dubna.

Více o tématu čtěte zde

POZOR! Z každé IP adresy (jedinečný identifikační kód v síti) je možno do ankety hlasovat jednou za hodinu. V případě sdílené IP adresy, například ve firmách či úřadech, kterou může mít v rámci instituce i více počítačových terminálů, může hlasovat za jednu hodinu pouze jeden z celé skupiny, vystupující pod jednou IP adresou! Pokud tedy anketa hlásí, že došlo k opakovanému hlasování, ač vy sami jste to ještě neudělali, pravděpodobně již hlasoval některý z vašich kolegů na stejné IP adrese. Vyhledejte proto jiný počítač mimo tuto místní síť nebo to zkuste později.