Čtyřicet tisíc lidí z celé země v úterý přijelo demonstrovat do Prahy. Křičeli, tleskali, pískali, mávali transparenty s naštvaným textem, ve vzteku pak vylomili dveře na ministerstvu vnitra. To všechno kvůli tomu, že se jim nelíbí kroky nové české vlády, po nichž policisté, hasiči, zdravotní sestry a další státní zaměstnanci mají kvůli plánovaným úsporným opatřením přijít o část svých měsíčních platů.

Tohle opatření ale nespadlo z nebe. Všechny politické strany, které nyní tvoří vládu, ohlašovaly nutnost úspor už na jaře ve svých volebních programech. Své protivníky označovaly jako ďábly a dinosaury, strašily všechny lidi Řeckem a do schránek každému posílaly složenky na 120 tisíc korun jako nutnou úhradu státního dluhu.

Uvedené tři politické strany pak dostaly téměř 50% hlasů ve volbách. Z naštvaných cestovatelů v Praze je nepochybně volil ten samý poměr, protože jejich počet coby vzorek populace byl dostatečně velký. A tak si říkám: co to bylo za lidi, kteří teď jeli křičet do hlavního města? Oni před volbami neuměli číst?