Poslední. Letošní ročník oblíbeného hudebního festivalu Rock for Churchill, kam za zábavou jezdí lidé z celé republiky, bude poslední. Bohužel. Rána fanouškům jedné z nejvýznamnějších kulturních událostí v regionu byla zasažena trochu nečekaně. Když se všichni ohromně těšili, že po koronavirové pauze začnou opět festivaly bavit. A nejen letos, ale i v příštích letech. Churchill ještě jednou pobaví, letos v létě, ale naposledy.

Důvodů je podle pořadatelů hned několik. Únava party, která legendární festival v areálu Myslivna ve Vroutku připravuje. Covidová pauza a covidové ztráty. Navíc obava, že extrémní růst nákladů přinese zdražení akce a s tím může opadnout zájem fanoušků. Prostě konec.

Festival Rock for Churchill. Ilustrační foto.
Oblíbený hudební festival ve Vroutku končí. Letos proběhne naposledy

Je to obrovská škoda. Rock for Churchill dovezl do regionu mnoho a mnoho našich i zahraničních hvězd, tolik lidí v areálu, který je pro podobné akce ideální, řádilo třeba na Wohnouty. Festival ale také ukázal a pomohl nastartovat řadu talentů. Atmosféra tam byla vždy skvělá, prostě festivalová. Stanové městečko, doprovodný program, několik scén, vše lákalo. Po festivalu, i když se letos ještě uskuteční, už nyní smutní řada fanoušků. A ti doufají…

Rock for Churchill bavil více než 20 let. Originál končí. Bohužel. To ale neznamená, že by ve Vroutku nemohlo začít něco nového. Festival kladně a dlouhodobě podporovalo také městečko a bylo by škoda, nechat ladem takovou tradici. Nápady jsou vítány. Chce se věřit, že nějaký festival, klidně menší, komornější, regionálnější, se do areálu vrátí. Kéž někdo má nápad a odvahu a na Churchill důstojně naváže. Fanoušci by si to zasloužili.