V Lounech uspořádali Food festival. Super nápad. Nic podobného ještě ve městě nebylo, vlastně ani jinde v regionu, v Žatci, Podbořanech nebo Postoloprtech. Návštěvníci mohli na lounském náměstí ochutnávat dobroty různých kuchyní. Mexickou, indickou, americkou, ale i českou, prostřednictvím svých chuťových pohárků se mohli vydat na cestu kolem světa. K mání byly třeba také skvělé makronky, lahodná vína, výborná káva, několik druhů piv. Jednoznačně výborná akce. Ale…

Hynek DlouhýZdroj: Deník/Karel Pech

Slova chvály měli po akci jen ti návštěvníci, kteří přišli v prvních dvou hodinách food festivalu, během dopoledne. Pak totiž začala nabídka bleskovou rychlostí mizet, na tabulích se co deset minut něco škrtalo, některé stánky dokonce zavřely úplně. Ti, co přišli až odpoledne tak našli na náměstí jen několik málo stánků, navíc s nabídkou velmi velmi prořídlou, nic moc k jídlu, natož světového. Klobása, steak, pár dalších věcí, to najdete takřka na každém fotbale.

Na sociálních sítích se pak rozjela rozhořčená debata, jak byla akce trapná, ubohá, jen pár stánků jako na každém druhém trhu, že se tam nedalo nic ochutnat. Tak ji hodnotili odpolední návštěvníci, ti dopolední ji naopak bránili a chválili.

Důvod, proč řada věcí rychle docházela byl jednoduchý a snad i pochopitelný. Nikdo, ani pořadatelé, ani prodejci, nečekal tak velký zájem v Lounech, městě, které, přiznejme si, nepatří mezi úplně velká sídla. Vyšlo počasí, lákala nabídka různých kuchyní, navíc přijelo celé okolí, kde na podobnou akci také zatím marně čekají.

Třeba Žatečáků bylo k vidění mnoho a mnoho. No a kuchaři to napoprvé prostě neodhadli, netušili, kolik lidí přijde. Takový zájem překvapil, nevzali dost surovin. Nechtěli jich brát příliš, protože co neprodají, ztráty, vše jde za nimi. Ano, to se nepovedlo, první food festival v Lounech měl řadu chyb. Ale…

Kdo nic nedělá, nic nezkazí… Věřím, že se prodejci určitě poučí a že bude další ročník. Vylepšený, zábavnější. Je to totiž skvělý nápad k oživení našich měst.