Brambory dražší než pomeranče, cibule stojí víc než banány. Taková je současná realita v českých obchodech. Narazí na to každý, kdo půjde před velikonočními svátky nakupovat. Ceny některých v tuzemsku tradičních potravin šplhají do nevídaných částek, může za to loňské sucho v Česku.

Petr Kinšt

A nevypadá to, že by se situace nějak lepšila. Hromady sněhu byly (a stále jsou) na horách, nižší místa, kde je zemědělství nejrozšířenější, během zimy vláhy příliš nedostala. To je příklad Lounska, Žatecka i Podbořanska. Zásoby vody se neobnovily, už teď se na některých místech sucho začíná znovu projevovat. Místní zemědělci se dívají na letošní úrodu s obavami. Opět.

Čeští pěstitelé potravin se totiž v posledních letech se suchem potýkají čím dál častěji. Dříve byl tento problém jednou za pět let, teď se vyskytuje každý rok nebo ob rok. O úrodě už tak nerozhoduje úroveň zemědělské techniky nebo dostupných technologií, ale rozmary počasí. Tedy hlavně sucho.

Jedním z řešení je podle expertů takzvaně udržitelné zemědělství, které je šetrnější vůči přírodě, hospodárněji využívá její zdroje včetně vody a půdy, a to v dlouhodobém měřítku.


Jak ale může přispět obyčejný člověk k mírnění problémů, které sucho přináší? Možností je několik. Samozřejmě neplýtvat vodou a třeba přemýšlet při nakupování potravin.

Třetina ve světě vyrobených potravin se v obchodech vyhodí nebo skončí v odpadkových koších domácností. To je nutné změnit. Ideální by bylo nastolit rovnováhu mezi produkcí a spotřebou. Třeba by pak zemědělství nemuselo být tak intenzivní a mohlo by být šetrnější vůči přírodě.

Můžeme začít hned teď před velikonocemi. Tyto svátky se řadí spolu s vánocemi mezi ty, po kterých Češi vyhodí nejvíc jídla. Na to bychom měli myslet, až budeme potraviny v příštích dnech zase cpát do nákupních košíků. A žehrat, jak jsou brambory a cibule drahé.