V Žatci zvažují, že do ulic umístí semafory. Nemají řídit provoz na křižovatkách, ale zpomalit auta. Prvním místem, kde by se tato novinka mohla objevit, je ulice Volyňských Čechů. Pokud by jel řidič více než předepsaných padesát kilometrů v hodině, naskočila by mu červená a musel by zastavit. Žatecká radnice zvažuje, že semafor umístí na příjezdu do města ve směru od Holedeče. Řidiče tam svádí k rychlé jízdě rovný úsek.
Že tam maximální povolenou rychlost mnozí překračují, dokládají data z orientačního radaru, jenž v místě měří. Jedním z důvodů, proč chce radnice neukázněné řidiče zpomalit, je fakt, že v místě se nachází frekventovaný přechod pro chodce spojující sídliště Jih s lokalitou Kamenný vršek.

V Žatci chtějí zpomalit auta v ulici Volyňských Čechů. Informační radar na některé řidiče moc nezabírá, zvažuje se do prostoru přechodu pro chodce umístění zpomalovacího semaforu. A pro nákladní auta by v ulici platila maximální třicítka.
V Žatci přemýšlejí o semaforech v ulicích. Mají zpomalit rychlá auta

Nápad si našel své zastánce i odpůrce. Ti říkají, že semafor je zbytečný, že je to další buzerace řidičů. Argumentují, že vynaložené peníze by se daly využít lépe. Třeba na opravy silnic. Zastáncům semafor nevadí, připomínají, že je třeba některé šoféry zpomalit. Jejich argument zní, že pokud řidič jezdí tak, jak má, červená mu nenaskočí.
S tím se dá souhlasit. Někdo zpomalí na začátku obce a města automaticky, na jiného platí rozblikaný radar informující o překročení rychlosti. Jsou ale i řidiči, kteří nezpomalí ani tak. Na takové zabírají jen účinnější metody a zpomalovací semafor je jednou z nich.