Domácí vedou 1:0. Je to zase nervy drásající fotbal. Hra se přelévá, Slavoj má ale přece jen mírnou převahu. V 60. minutě ale začne hustě pršet, fandové se schovávají pod krytou tribunu, aby mohli duel dokoukat. V Žatci ale ne… Tam takový scénář patří spíše do žánru sci-fi.

Hynek DlouhýTam lidé utečou domů, nebo pořádně promoknou. Zastřešená tribuna totiž na Slavoji chybí už od roku 2014, kdy byla kvůli havarijnímu stavu zbouraná. A zdá se, že její stavba je tak nějak „zakletá“. Vedení města ji slibuje už několik let, začít se mělo už několikrát, ale pořád neroste, poslední komplikací je zrušení výběrového řízení.

Město hraje v případě její výstavby, řečeno fotbalovou terminologií, tak nějak na remízu. Slibuje, ale nestaví. „Fotbal“ to není pěkný, žádný přímý tah na branku, centr, střela do šibenice a gól, spíš taková nakopávaná. Stavba tribuny se pořád odkládá.

První termín byl v roce 2016. Nezačalo se. Další slib byl, že na podzim 2017 zahájí demolice, na jaře 2018 stavba. Také nic. Přitom ještě v listopadu 2017 město tvrdilo, že by se mohlo brzy odstartovat. Další termín radnice slavnostně ohlásila na září či říjen 2018. Dokonce se už na hřišti nemohly konat některé akce, vždyť se tam bude stavět. Jenže ani v listopadu 2018 se nezačalo, dokonce ještě ani nebylo hotové výběrové řízení!

Proč zdržení? Nějakou dobu se vedly spory mezi fotbalisty a městem o podobě tribuny. Dohodli se, ale řešily se podle zástupců radnice dlouho další technické detaily, zdržení přinesla také administrativa. A věc nejdůležitější - financování. Nyní už se zdálo, že vše spěje ke šťastnému konci. Výběrové řízení proběhlo. Ale… Vedení města ho zrušilo. Na tribunu má totiž v rozpočtu 11 milionů. Všechny nabídky ale byly vyšší a městu se více platit nechce. Ano, vypíše soutěž znovu, ale zase to bude zpoždění. A bude doufat, že někdo bude levnější…

Už by bylo asi načase, protože fanoušci a fotbalisté si tribunu zaslouží, pravidelně chodí stovky lidí. Sama totiž tribuna, i když ji déšť bude hodně a hodně zalévat, nevyroste.