O víkendu si k nám přijedou zařádit maníci z Dělnické strany. Z uskupení, které podle odborníků na extremismus má, ač to jeho vedení vehementně popírá, napojení na neonacisty. V Postoloprtech chtějí tentokrát vyřešit problémy místních lidí s nepřizpůsobivými Romy. Jak? Násilím. Co zmůžou, co změní, co vylepší? Vůbec nic.

Ano, Postoloprty stejně jako litvínovský Janov problémy mají. I v Janově někteří lidé hlídky halasících radikálů nejdříve vítali. Teď, po zkušenostech a rozpoutání pouličních válek, už přišli na to, že Dělnická strana nepomohla.

Ta totiž ani žádná řešení nepřináší. Její příznivci jen při „mírovém“ pochodu městem poničí několik aut, rozpoutají pře, rozdají pár desítek ran pěstí a poskytnou nějakou tu drahocennou „nerasistickou“ radu.

Ano, situace se musí řešit v Janově, Postoloprtech, všude. Ale s pomocí demokracie a zákonů. Že je někdo nedodržuje? Tak udělám to samé, zač ho odsuzuji a začnu zákony porušovat také? A ještě stylem, který rádi uplatňují někteří příznivci Dělnické strany? Tedy násilím, křikem, rozdělováním ras na vyvolené a méně vyvolené a možná ještě něčím horším…?